Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

accenture

Singapur Halkı Kendisine Dijital Sağlıkla Bakmak İstiyor

22 July 2016 17:10 |

Accenture tarafından yayımlanan Avustralya, Japonya ve Singapur’dan toplam 2250 kişinin katıldığı (her ülkeden 750 kişi) Innovation-Powered Healthcare in Asia Pacific adlı anketin sonuçlarına göre; Singapur’daki tüketicilerin %54’ü dijital sağlık teknolojilerini yüz yüze muayenelere tercih ediyor.

Yaptığı basın açıklamasında Singapur’daki hastaların beklentileri ve … Read More

Giyilebilir Teknolojiler Dünya Çapında Ne Kadar Yaygın?

14 March 2016 17:49 |

Sıklıkla haberini yaptığımız ve sürekli olarak gelişen giyilebilir teknolojiler hakkında, aşağı yukarı bildiğimiz bir çok temel bilgi var. Nasıl kullanıldıkları, ne işe yaradıkları, farklı türleri ve klinik deneylere faydaları. Peki bu cihazlar ne kadar yaygın?

Accenture’un yaptığı bir anket, şimdilik … Read More

Dijital Sağlık Alarm Veriyor!

18 August 2015 18:11 |

Accenture’dan gelen yeni bir rapora göre; dijital sağlık alanında yapılan her iki girişimden biri, iki yıl içerisinde başarısızlıkla sonuçlanacak. Ancak büyük şirketler yenilikçi teknolojileri sayesinde bu başarısızlık paydası içerisinde yer almayacak. Accenture Global Sağlık İş Birimi direktörü Kaveh Safavi; akıllı … Read More

Dijital Sağlık Fonunun 2017’nin Sonuna Kadar 6.5 Milyar Dolara Katlanması Bekleniyor

25 September 2014 16:27 |

Accenture şirketine göre, Amerika’da başlatılan dijital sağlık fonunun 2017’nin sonuna kadar 6.5 milyar dolara katlanması bekleniyor.

Fon 2008 yılından bu yana yıllık ortalama %31 oranla büyüdü. Rapora göre geçen sene 2.8 milyar dolar olan fonun 2014 yılında 3,5 miyar dolara … Read More

Gümüş Sörfçüler e-Sağlık Dalgasını Yakalıyor

02 May 2014 15:41 |

İnternet kullanıcılarının sınıflandırılması çalışmasında belli sınıfların demografik özelliklere göre ayrıldığını görüyoruz. Bu sınıflandırma içerisinde 50+ yaş grubunda aktif internet kullanıcılarına “gümüş sörfçüler (silver surfers)” deniliyor.

Accenture‘nin yeni bir infografiği, internet kullanımında özellikle  e-Sağlık konusunda, yaşlı bireylerin alışkanlıklarında büyük değişiklikler saptıyor. … Read More

Anket Sonucu: Risklere Rağmen Verilerimi Paylaşın!

27 January 2014 16:35 |

PatientsLikeMe üyesi 2125 yetişkin hastaya yapılan anketin sonucunda bu hastaların %94’ü sağlık bilgilerinin kötü amaçlı kullanılabileceğini anladıklarını ancak eğer doktorların tedavi bulmasına yardımcı olacaksa paylaşılmasını onayladıklarını belirtti.

Yine hastaların %94’ü eğer kendileri gibi hastalara yardımcı olacaksa bilgilerini … Read More