Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dijital Sağlık Fonunun 2017’nin Sonuna Kadar 6.5 Milyar Dolara Katlanması Bekleniyor

Dijital Sağlık Fonunun 2017’nin Sonuna Kadar 6.5 Milyar Dolara Katlanması Bekleniyor
Çağla Akın

Accenture şirketine göre, Amerika’da başlatılan dijital sağlık fonunun 2017’nin sonuna kadar 6.5 milyar dolara katlanması bekleniyor.

Fon 2008 yılından bu yana yıllık ortalama %31 oranla büyüdü. Rapora göre geçen sene 2.8 milyar dolar olan fonun 2014 yılında 3,5 miyar dolara ulaşması tahmin ediliyor.

Yatırımcıların 2008 ve 2013 yılları arasında dijital sağlık çözümlemelerinde 10,8 milyar dolar yatırdıkları dört pazar segmenti şöyle:
• 2,9 milyar dolar yatırılan birlikte işlerlik ve sağlık analizleri olarak altyapı yetenekleri.
• 2,6 milyar dolar yatırılan giyilebilir teknoloji ve teşvik programları olarak sözleşme çözümleri.
• 2,9 milyar dolar yatırılan tele sağlık gibi tedavi araçları.
• 2,1 milyar dolar yatırılan uzaktan izleme gibi tanı teknolojisi.

Accenture şirketinin hasta erişim girişimleri müdürü olan Dipak Patel, ” Sağlık öncülerinin sadece tüketicilerle iletişimde kalmak için değil; davranışsal değişimi etkilemek, kanal bakım erişimini arttırmak ve hasta başına düşen maliyeti azaltmak için çağın dijital yeteneklerini benimsemeleri gerekmektedir.” şeklinde açıklama yaptı.

Artık veriler tamamen satılık değil, özellikle de giyilebilir teknolojiden alınanlar. Bu yüzden verilerin sadece gizlilik ve güvenliğinden değil, doğruluklarından da endişe ediliyor.

Rock Health son zamanlarda yaptığı bir açıklamada dijital sağlık yatırımının 2014 yılının ilk altı ayında 2,3 milyar dolar olduğunu ve yatırım hızının bu yıl yeni bir rekor kırmaya yeterli olduğunu belirtti.

Submit a Comment