Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Singapur Halkı Kendisine Dijital Sağlıkla Bakmak İstiyor

Singapur Halkı Kendisine Dijital Sağlıkla Bakmak İstiyor
Kubilay Han Uluerim

Accenture tarafından yayımlanan Avustralya, Japonya ve Singapur’dan toplam 2250 kişinin katıldığı (her ülkeden 750 kişi) Innovation-Powered Healthcare in Asia Pacific adlı anketin sonuçlarına göre; Singapur’daki tüketicilerin %54’ü dijital sağlık teknolojilerini yüz yüze muayenelere tercih ediyor.

Yaptığı basın açıklamasında Singapur’daki hastaların beklentileri ve devletten aldıkları hizmet arasında büyük bir fark olduğundan bahseden Accenture, ülkedeki sağlık hizmetlerinin dijital ortamda devam etmesi gerektiğini vurguluyor.

Raporda görüldüğü üzere ülkedeki vatandaşların sadece çok az bir kısmı (%19) aldıkları sağlık hizmetinden ve elverişlilikten memnun (%14). Dahası, ankete katılanların %78’i kendi sağlıklarını kendilerinin idare edebileceğine güvenirken %74’ü kişisel sağlık kontrolü için daha fazla seçenek sunulmasını istiyor. Örnek olarak: Singapurlu katılımcıların çoğu randevu ayarlama, tedavi ücretleri ve doğru tedaviyi gibi konularda sanal bir asistan istediklerini belirtiyor.

ddd

“Self servis teknolojilere olan talep, sağlık teknolojileri şirketleri ve hükümet destekli girişimler için Singapur’u önemli bir kuluçka bölgesi yapıyor.”

-Accenture Singapur yetkilisi Julian Sham

Raporun açığa çıkardığı bir diğer gerçek ise: tüketicilerin %63’ünün bekleme odasında geçirilen zamanı azaltan sistemleri benimsemeye hazır olduklarını belirtmesi.

Submit a Comment