Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

acil durum

Doğal Afet Durumlarında Kriz Yönetimini Kolaylaştıran Yeni Yazılım: SMART

14 September 2018 12:42 |

Purdue Üniversitesinde, doğal afetlerde hasar takibi yapılması ve mağdurların ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde tespit edilebilmesi için Twitter ve Instagram gönderileri üzerinden anlık raporlar oluşturan SMART adlı yeni bir yazılım üretildi.

Son zamanlarda kasırgaların etkili olduğu ABD’nin Atlantik kıyısına bir kasırga … Read More

iBeat, Kalp Krizi Vakalarında Ölümleri En Aza İndirmeye Hazırlanıyor

25 May 2016 13:34 |

Ryan Howard, Practice Fusion’ın CEO’luğunu bıraktıktan neredeyse bir yıl sonra eski iş arkadaşlarıyla beraber kurduğu yeni şirketini duyurdu. iBeat adı verilen şirketin ilk ürünü, 50-70 yaş arası kitleye hitap eden giyilebilir bir acil durum müdahale cihazı.

“Cihaz oldukça sade ve hoş … Read More

Medikoe’dan İmdat Çağrılarına Cevap Niteliğinde Yenilik

15 March 2016 15:50 |

Sağlık hizmeti veren kurumlarla hastaları bir araya getiren, Hindistan merkezli çevrimiçi platform Medikoe, acil durumlarda hastalara yardım edebilecek yeni bir sistem geliştirdi.

Medikoe uygulaması için geliştirilen yeni Sensor Observation Service (SOS) içeriği, kullanıcının belirlediği 5 kişiye ve Bengaluru’daki Manipal Hastanesine acil … Read More

Lively Wearable ile Her Şeyinizi Kontrol Edin

12 February 2016 12:44 |

GreatCall’un son yeniliği olan Lively Wearable, orta yaşlı insanlar, özellikle anneler için geliştirilen bir cihaz. IndieGogo üzerinden kitle fonlama yapan GreatCall, eğer desteği ve satın almayı bu site üzerinden yaparsanız size bazı özel indirimler sunuyor.

Lively Wearable anne olarak tanımladığı … Read More