Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

iBeat, Kalp Krizi Vakalarında Ölümleri En Aza İndirmeye Hazırlanıyor

iBeat, Kalp Krizi Vakalarında Ölümleri En Aza İndirmeye Hazırlanıyor
Kubilay Han Uluerim

Ryan Howard, Practice Fusion’ın CEO’luğunu bıraktıktan neredeyse bir yıl sonra eski iş arkadaşlarıyla beraber kurduğu yeni şirketini duyurdu. iBeat adı verilen şirketin ilk ürünü, 50-70 yaş arası kitleye hitap eden giyilebilir bir acil durum müdahale cihazı.

“Cihaz oldukça sade ve hoş bir görünüşe sahip. Yaptığı şey ise sürekli olarak kalbinizi gözlemlemesi. Eğer nabzınız belirli sınırları aşarsa veya kalp krizi geçirirseniz bunu anında tespit edebiliyoruz.” diyor Ryan Howard.

Sürekli olarak kullanıcının kalp faaliyetlerini gözlemleyen cihaz, acil bir durumda uyarı vermenin dışında düzenli olarak acil durum birimlerine kişinin sağlığıyla ilgili güncel bilgiler veriyor.

“Eğer kalp krizi geçirirseniz ve kalbiniz durursa, cihaz anlık olarak sizinle etkileşime geçiyor. Size “iyi misin? diye soruyor. Diyelim ki cevap vermediniz. O zaman da sizi arıyoruz ve 10 saniye içinde cevap bekliyoruz. Eğer size ulaşamazsak, hemen acil müdahale ekiplerine ve yakınlarınıza haber veriyoruz. Yolladığımız mesajda konumunuz ve durumunuz ile ilgili bilgiler bulunuyor.”

Ek olarak, kullanıcı istediği takdirde kalp krizi durumları dışında da cihazı çalıştırabiliyor. Düşme, araba kazası veya hırsızlık vakalarında bile kullanılabileceği belirtiliyor.

Howard’ın dediğine göre, ekibin Practice Fusion geçmişi, hizmet kısmında büyük bir avantaj sağlayacak. Açıklamalara göre şirketin şimdiden yüksek çağrı sayısını idare etmek için planları ve gerekirse yedek planları var.

Submit a Comment