Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Medikoe’dan İmdat Çağrılarına Cevap Niteliğinde Yenilik

Medikoe’dan İmdat Çağrılarına Cevap Niteliğinde Yenilik
Kubilay Han Uluerim

Sağlık hizmeti veren kurumlarla hastaları bir araya getiren, Hindistan merkezli çevrimiçi platform Medikoe, acil durumlarda hastalara yardım edebilecek yeni bir sistem geliştirdi.

Medikoe uygulaması için geliştirilen yeni Sensor Observation Service (SOS) içeriği, kullanıcının belirlediği 5 kişiye ve Bengaluru’daki Manipal Hastanesine acil durumlarda uyarı gönderiyor. Eğer gerekliyse, kullanıcı kişinin evine anında bir ambulans yolluyor. Medikoe CEO’su Sreevalsan Menon’un dediğine göre, tek yapmanız gereken programı indirip kişisel bilgilerinizi ve size yakın 5 kişinin bilgilerini girmeniz. Büyük şehirlerde tek başına yaşamak yaşlılar için riskli olabilir. Sıklıkla araba kazaları gibi vakalara rastlıyoruz. Bu tarz durumlarda hızlıca doğru numarayı aramak zor olabilir. Medikoe uygulaması bu konuda kişilerin yardımına koşuyor” diyor Sreevalsan Menon.

”Medikoe platformuyla el ele vererek, sürekli gözlemlenen kişilere, herhangi bir kriz anında müdahele için tıbbi destek verebileceğiz. Aynı zamanda zamandan tasarruf edip, daha hızlı çözümler üretebileceğiz” diye gelişmenin önemini vurguluyor Manipal Health Enterprises’dan Sudarshan Ballal.

Submit a Comment