Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Amazon

Walmart Online Eczane Girişimi PillPack’i Satın Almak İstiyor

06 April 2018 3:40 |

Amazon’un online reçeteli ilaç satışı yapmak için attığı adım Walmart’ı harekete geçirdi. Online ilaç pazarını Amazon’a bırakmaya niyeti olmayan Walmart, kendi online ilaç tedarik zinicirini oluşturmak için bu alanda faaliyet gösteren sağlık girişimi PillPack ile işbirliğine gidebilir.

Geçtiğimiz sonbaharda online … Read More

Amazon’un Alexa’sı Bu Dış İskeletin Sesli Komuta Cevap Vermesini Sağlıyor

10 August 2017 14:13 |

Kanadalı robotik şirketi tarafından geliştirilen ve prototipi tanıtılan dış iskelet Arke, Amazon’un sesli asistanı Alexa tarafından kontrol edilebiliyor. Prototip versiyon; yaşlıların ve engellilerin hayatlarını kolaylaştırması açısından önemli bir potansiyel taşıyor.

“Alexa, hadi kalkalım”

Arke, kullanıcının doğal hareketlerine cevap veren bir … Read More

Amazon Sağlık Alanında Çalışmalar Yapmak Üzere “1492” İsimli Gizli Bir Takım Kurdu

27 July 2017 12:55 |

Amazon, elektronik tıbbi kayıtlar ve teletıp gibi gelişmekte olan sağlık alanındaki fırsatları yakalamak için gizli bir laboratuvar kurdu. Kurulan bu gizli takım hakkında henüz ayrıntılı açıklama yapmayan Amazon, takımı Columbus’un Amerika’yı ilk keşfettiği yıl olan “1492” olarak adlandırdı.

Merkezi Seattle’da … Read More

Amazon’dan Alexa’yı Kullanarak Geliştirilecek En İyi Diyabet Uygulamasına 125.000 Dolar!

07 June 2017 16:23 |

Amazon, sağlık geliştiricilerini diyabetli insanlar için ‘Alexa uygulamaları’ oluşturmaya teşvik etmek amacıyla ödülü 125.000 dolar olan bir yarışma düzenledi.

Amazon geçtiğimiz ay, birkaç sağlık geliştiricisini düzenlediği Alexa Diyabet Yarışması’na katılmak için davet etti. İlaç üreticisi Merck’ün sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmanın kazananı … Read More

PillDrill ile İlaçlarınızı Almayı Unutmayacaksınız

20 April 2016 18:21 |

PillDrill, hastaların her gün ilaç kullanma sorumluluğunu yerine getirmelerine yardım eden akıllı ilaç takip sistemini tanıttı. Cihaz, yakın zamanda yapılan inceleme sonucu, ECRM’de ”En İyi Evde Sağlık Ürünü 2016” ödülünü kazanmıştı.

Amazon Kindle Voyage’ın eski ürün tasarım mühendisi tarafından tasarlanan PillDrill’in … Read More

Evde Çocuk Sağlığı Takibi İçin Amazon Alexa

19 April 2016 17:31 |

Amazon.com’un Bluetooth hoparlörü Amazon Echo’nun çıkışından sonra, perakende devinin dijital yardımcısı Alexa, kullanıcılar arasında oldukça popüler olduğunu kanıtladı. Boston Children’s Hospital, Alexa uyumlu cihazlar için, ebeveynlerin çocuklarının sağlıklarını takip etmesini sağlayan ve ses algılama yeteneği sayesinde çeşitli görevleri yerine getirebilen bir … Read More