Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Evde Çocuk Sağlığı Takibi İçin Amazon Alexa

Evde Çocuk Sağlığı Takibi İçin Amazon Alexa
Kubilay Han Uluerim

Amazon.com’un Bluetooth hoparlörü Amazon Echo’nun çıkışından sonra, perakende devinin dijital yardımcısı Alexa, kullanıcılar arasında oldukça popüler olduğunu kanıtladı. Boston Children’s Hospital, Alexa uyumlu cihazlar için, ebeveynlerin çocuklarının sağlıklarını takip etmesini sağlayan ve ses algılama yeteneği sayesinde çeşitli görevleri yerine getirebilen bir uygulama geliştirdi.

Alexa, basitçe bir ses komutuyla aktif edilebiliyor ve taksi çağırmak, trafik ve hava durumunu kontrol etmek için kullanılabiliyor. KidsMD ile birleşmelerinden sonra konuşan Amazon Alexa’nın Yöneticisi Rob Pulciani, ebeveynlerin evden çıkmadan tıbbi bilgiler edinmesini sağlayarak, şirketin iyi bir iş çıkardığını söyledi.

Hastalıklar hakkında anında geri dönüş almak için, ebeveynlerin bu yeni özelliği Alexa uygulamasından aktif etmeleri ve sonra çocuklarının semptomlarını listelemeleri gerekiyor. Uygulama, çocuğun yaşına ve kilosuna göre ilaç dozunu belirleyen bir rehber liste yaratabiliyor. Alexa’nın bu yeni eklentisi, şimdilik sadece ateş ve öksürük gibi basit semptomlar ile sınırlı. Fakat, ileriki aşamalarda KidsMD özelliğini geliştirerek daha geniş bir yelpazede tıbbi yardımda bulunacağı öngörülüyor. Hastanenin Baş Yenilik Memuru John Brownstein’ın dediklerine göre, Alexa’nın yeni özellikleri, hastanenin tıbbi yardım alanındaki gücünü artırmış durumda.

Submit a Comment