Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

GlaxoSmithKline

Google ve Global İlaç Devi GSK Biyoelektronik İlaç Üretmek İçin Ortaklığa Girdi

02 August 2016 11:35 |

Google’ın yaşam bilimleri kolu Verily, son yaptığı açıklamada İngiliz ilaç sektörü devi GlaxoSmithKline ile ortaklaşarak biyoelektronik cihazlar üzerine yoğunlaşacağını duyurdu. Biyoelektronik tıp: Diyabet, astım, eklem iltihaplanması ve inflamatuar bağırsak hastalıkları gibi birtakım kronik rahatsızlıkları vücuda yerleştirilen minyatür cihazlarla tedavi eden bilimsel bir disiplindir. Bu disiplinde … Read More

GlaxoSmithKline Mobil Uygulama ile Eklem İltihabı Araştırması Yapacak

19 July 2016 14:28 |

GlaxoSmithKline, önceden Buzzfeed’e verdiği röportajda bahsedilen üzerinde çalıştığı yazılımı bitirerek ResearchKit için uygulama geliştiren ve araştırma yapan ilk ilaç şirketi oldu. Eklem iltihaplanması üzerine yapılan bu araştırmaya Patient Rheumatoid Arthritis Data in the Real World (PARADE) adı verildi.

 

“Apple’ın Researchkit’ini kendi sektörümüzde araştırma için kullanan … Read More

İlaç Sektöründe Sosyal Medya Kullanımı

27 April 2015 17:19 |

Ogilvy CommonHealth Worldwide’ın paylaştığı yeni rapora göre; ilaç sektörünün kurumsal olarak sosyal medyaya katılımının hızla arttığı şu günlerde, sosyal medyayla entegre pazarlama yöntemleri de oldukça revaçta.

Rapor, şu iki noktayı birbirine bağlıyor:

  • Sosyal medya ortamında hangi ilaç firmaları başarılı?
  • Read More

GlaxoSmithKline Klinik Deneylerde Kullanılacak Sağlık Sensörlerini Deniyor

18 November 2014 17:58 |

GlaxoSmithKline (GSK) halihazırda yürüttüğü bir çalışmasında mobil sağlık araçlarını deniyor. GSK bu çalışmasında veri girişimcisi Medidata ve sensör üreticisi Vital Connect ile ActiGraph‘ı birleştiriyor. Çalışma yardımıyla klinik deneylerde, mobil sensörlerin kullanım potansiyelinin ne olduğu anlaşılabilecek.

GSK’nın laboratuvarlarında 6 sağlıklı … Read More

Sosyal Medya ve Hasta Etkileşimi

25 March 2014 16:27 |

IMS Health Institute sosyal medya üzerinden hasta etkileşimi ile ilgili gerçekleştirdiği çalışmanın sonuçlarını yayınladı.

Bilgi toplamanın geçirdiği değişim  ve hastalarla etkileşimin aciliyeti, geniş sağlık içeriğini yaymada sosyal medyanın önemini artırdı. Sağlık sektörü için, sosyal medya üzerindeki aktivitelere hızlı ve kati … Read More

İlaç Sektöründe Bir Twitter Analizi

11 March 2014 11:44 |

Twitter’ın ilaç sektöründe son derece önemli bir iletişim aracı olduğu artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Ancak burada aklıma takılan soru Twitter’ın firmalar tarafından ne kadar etkili kullanıldığı oldu.

Digital Pharma Blog sitesi tarafından 12 şirket üzerinde 3 farklı kategoride … Read More