Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

glikoz ölçer

 FDA, İlk “Sürekli Glikoz İzleme Sistemi”ni Onayladı

04 October 2017 16:13 |

FDA, kan örneği ihtiyacını ortadan kaldıran yeni bir glikoz izleme sisteminin kullanılmasını onayladı. FreeStyle Libre Flash Glikoz İzleme Sistemi olarak adlandırılan bu sistemde, cildin altına bir sensör yerleştiriliyor ve bir mobil okuyucu kullanılarak glikoz düzeyinin okunması sağlanıyor.

Şu anda kullanılan … Read More

Egzersiz Esnasında Glikoz Seviyesini Ölçen Bant Geliştirildi

21 September 2017 13:13 |

Egzersiz sırasında hipoglisemiyi önlemek için yara bandı benzeri giyilebilir bir biyosensör geliştirildi. Üstelik bu biyosensör çalışabilmek için gerekli olan elektriği de egzersiz esnasında vücuttan salgılanan terden elde ediyor.

ABD’den bir grup araştırmacı tarafından tasarlanan bir bant sayesinde şeker hastaları egzersiz … Read More

Diyabeti Kontrol Altında Tutmak İçin Telefonunuz Yeterli

19 January 2017 14:44 |

Minnesota merkezli dijital teknoloji ve diyabet yönetim platformu Pops! Diabetes Care, geliştirdiği ürünü piyasaya sürmek için 1.2 milyon dolar fon topladı.

The Pops! sistemi, kullanıcının cep telefonuna takılan bir glikoz ölçer ve bluetooth bağlantılı mobil uygulamayla çalışıyor. Hastanın istediği zaman ölçüm yapıp sonuçlarını mobil uygulamaya kaydetmesini sağlayan cihaz, … Read More

1.5 Milyon Avustralyalı Diyabet Hastası Mobil Teknolojiyle Kendine Bakabilir Mi?

18 August 2016 17:13 |

CSIRO / University of Queensland araştırmacılarından Dr. Farhad Fatehi’nin diyabet için geliştirdiği yeni mobil uygulaması sayesinde Avustralyalı diyabet hastaları için sağlık hizmetleri kolaylaşacak.

Farhad’ın belirttiğine göre 1.5 milyon diyabet hastası şu anda glikoz tahlillerinin sonuçlarını elle yazarak doktorlara gönderiyor. Bu da çeşitli hatalara sebep … Read More

İstediğiniz Yerden Klinik Deneylere Katılmak Dijitalle Mümkün

23 June 2016 14:11 |

Klinik deney danışmanlık firması eClinicalHealth, diyabet gözlemi için tamamiyle uzaktan ve çevrimiçi olarak yaptığı 4. aşama deneyin sonuçlarını yayınladı.

Verkko adı verilen deney, Sanofi, Langland ve Mendor ortaklığıyla yürütülüyor. Açıklanana göre, amaç: hasta merkezli çevrimiçi deney platformu ile Mendor’un 3G’li kablosuz glikoz ölçerini birleştirip, deneyi uzaktan gerçekleştirmekmiş. Yakın temasta bulunulmayan … Read More

Tip 2 Diyabet Hastalarına Medtronic ve Qualcomm Life’tan Destek

26 May 2016 16:07 |

Medtronic, Qualcomm Life ile ortaklaşarak tip 2 diyabet hastaları için yeni nesil devamlı glikoz takip monitörleri (CGM) geliştireceğini duyurdu. Açıklanana göre, yeni geliştirilecek bu cihaz çok daha ucuz ve küçük olacak.

CGM cihazları şimdilik çoğunlukla tip 1 diyabet hastaları için tavsiye edildiğinden, tip 2 diyabet hastaları geleneksel … Read More