Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Google Contact Lens

Amazon’un Sağlık Sektörüne Yönelik Planları

27 August 2014 11:55 |

Sağlık sektörüne yönelik teknolojik gelişmelerin ve ürün satışlarının hızlandığı şu günlerde, Amazon’da planlarına yeni düzenlemeler getirdi. FDA ile ortak görüşmelerini sürdüren teknoloji şirketleri ise, rekabet ortamına hareketlilik kazandırmaya devam ediyor.

Özetle:

  •  Teknoloji devleri Apple, Google ve çevrimiçi perakendeci Amazon.com‘da dahil olmak … Read More

Novartis’in Mobil Sağlık Stratejisi Değişiyor Mu?

21 August 2014 14:02 |

Google‘ın ve Proteus‘un önemli bir ortağı olan Novartis, yaz aylarının başında dijital sağlıkla ilgilendiğini, web sitesi üzerinden yayınladığı bir makale ile açıkladı. Şirket, özelikle mobil sağlığa olan ilgisi ve geniş vizyonundan bahsetti. Şirketin Mobil Sağlık Strateji Yöneticisi Michele Angelaccio, doktor ve … Read More

Google, Akıllı Kontakt Lensler ile Milyarların Sağlığına Odaklandı

23 July 2014 9:30 |

Google ilaç devi Novartis ile dijital sağlık piyasası genelinde hastalara diyabet kontrolü imkanı sağlayabilmek için, akıllı kontakt lens geliştiriyor.

Google’ın 3D Mobil Teknolojisi ve sağlık kayıtlarının sayısallaştırılması işlemleri, sağlık pazarındaki olası genişlemeyi tetikledi. Geçen ay, sağlık faktörlerini dikkate alan Google, … Read More

Google’dan Bir Proje Daha: Kameralı Kontakt Lens

21 April 2014 11:34 |

Teknoloji konusunda inanılması güç ürünler geliştiren Google, Google Glass‘ı satışa çıkarmaya hazırlandığı şu günlerde giyilebilir teknolojiler konusunda yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Google, geçtiğimiz günlerde ABD Patent Ofisi’ne yaptığı bir başvuru ile kontakt lense entegre edilen kameranın patentini aldı.

Üretilecek … Read More