Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

gözlük

İşitme Engelliler İçin Ani Sesleri Görsel Uyarana Dönüştüren Gözlük Geliştirildi

18 September 2017 15:09 |

İşitme engelliler için, ses ipuçları olmadan dolaşmak çok kolay olmuyor. Ani sesler, bizi sesin geldiği yöne doğru bakmamız için yönlendiriyor ve onlara daha hızlı tepki vermemizi sağlıyor. İşitme engellilerin hayatında ise bu kolaylık ne yazık ki bulunmuyor.

Singapur Üniversitesi’nden bir … Read More

Giyilebilir Sağlık Teknolojileri Paris Moda Haftası’nda Baş Gösterdi

03 October 2016 13:25 |

Giyilebilir teknolojilerin klinik deneylerde, hasta bakımında, sporda veya savaş alanında anlık olarak hayati verilerin takibi için kullanıldığını hepimiz biliyoruz. Büyük firmaların veya küçük ekiplerin çeşitli mecralarda yatırımcılardan topladıkları fonlarla neler yapabildiklerine ise son 5 yıldır çoğumuz aşinayız. Lakin bu teknolojiyi moda sektöründe görmek pek de … Read More

Numaralı Gözlük Almadan Önce Sanal Gerçeklik Muayenenizi Unutmayın!

08 August 2016 16:33 |

Sanal gerçeklik gözlükleri İrlanda’da insanların doğru gözlük seçmesi için kullanılmaya başlandı. Bu son gelişme sayesinde hastalar görüşlerini düzeltmek için 3D sanal gerçeklik simülasyonları kullanarak kendilerine en uygun lensi bulabiliyorlar.

“İrlanda’da ilk defa doğru çalışan bir simülasyon ile gözlükleriniz yapılmadan önce sonucun nasıl … Read More

Opternative ile Evinizde Göz Muayenesi Yapın

23 February 2016 13:56 |

Yoğun iş hayatlarımıza destek olarak üretilen tele-tıp teknolojilerinden Opternative, 6 milyon$ para toplayarak, sahip olduğu fonu 9.5 milyona yükseltti. Opternative, kullanıcıları evlerinde bir uygulama ve web sitesi sayesinde görme testine tabi tutarak, oturdukları koltuktan reçete almalarını sağlıyor.

Kampanyayı Jump Capital yönetirken, Tribeca Venture … Read More