Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Opternative ile Evinizde Göz Muayenesi Yapın

Opternative ile Evinizde Göz Muayenesi Yapın
Kubilay Han Uluerim

Yoğun iş hayatlarımıza destek olarak üretilen tele-tıp teknolojilerinden Opternative, 6 milyon$ para toplayarak, sahip olduğu fonu 9.5 milyona yükseltti. Opternative, kullanıcıları evlerinde bir uygulama ve web sitesi sayesinde görme testine tabi tutarak, oturdukları koltuktan reçete almalarını sağlıyor.

Kampanyayı Jump Capital yönetirken, Tribeca Venture Partners, Pritzker Group Venture Capital, Chicago Ventures, Craig Duchossois, Corazon Capital (Sam Yagan), NextGen Venture Partners ve diğer yatırımcılardan da destek geldi.

CEO Aaron Dallek, en kullanışlı, erişilebilir ve düşük maliyetle reçeteli gözlük ve lens almanın yöntemini bulduklarını söylüyor. Şirket, bu hizmeti devreye soktuğundan beri oldukça fazla olumlu tepki almış gözüküyor. Opternative’in çalışması için bir telefon uygulaması ve bilgisayar ekranı gerekiyor. Bilgisayar ekranı test için tablo görevi görerken, akıllı telefon tabloyla ilgili çeşitli sorular sorarak, aldığı cevapları kaydediyor. Dallek, testin birinci sınıf olduğunu ve FDA iznini aldığını, ayrıca oldukça hatasız olduğunu söylüyor.

2015_opternative-005

Projeyi geliştirenler, bağımsız klinik deneyler yaparak, ellerindeki teknolojinin teknik olarak muayenehane ziyaretine eşdeğer olduğunu öğrenmişler. Ayrıca %99 olumlu yorum aldıklarını ve program sayesinde binlerce kişiye reçete yazdıklarını söylüyorlar. Sistemin, oldukça kolay bir şekilde sesli ve yazılı olarak verdiği komutlar sayesinde, herkesin zorlanmadan testi yapabileceğini söylüyorlar. Opternative’in yaptığı test ücretsiz, fakat yazılan reçete 40$ ve 60$ arasında değişiyor. Reçeteyi aldıktan sonra, internetten gözlük veya lensinizi sipariş edebiliyosunuz. Opternative insanları göz doktoruna alıştırmak amacını taşıyor. Geliştiriciler, 2 yılda bir profesyönel bir doktor tarafından muayene olmamızı istiyor. Programın 4 sene art arda kullanılması ve göz doktorunun ihmali tavsiye edilmiyor.

Submit a Comment