Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Numaralı Gözlük Almadan Önce Sanal Gerçeklik Muayenenizi Unutmayın!

Numaralı Gözlük Almadan Önce Sanal Gerçeklik Muayenenizi Unutmayın!
Kubilay Han Uluerim

Sanal gerçeklik gözlükleri İrlanda’da insanların doğru gözlük seçmesi için kullanılmaya başlandı. Bu son gelişme sayesinde hastalar görüşlerini düzeltmek için 3D sanal gerçeklik simülasyonları kullanarak kendilerine en uygun lensi bulabiliyorlar.

“İrlanda’da ilk defa doğru çalışan bir simülasyon ile gözlükleriniz yapılmadan önce sonucun nasıl olacağını görebiliyoruz. Dışarıda, gün ışığı altında farklı tonlarla farklı lensleri deneyebiliyoruz. İç mekân ve ofis kullanımında VR gözlükleri ortamı sanal olarak canlandırmamızı sağlıyor, hastanın çeşitli zorluklar karşısında en iyi gözlüğü seçmesine imkân tanıyor.”

Optical Rooms‘tan Optometrist Don Stack

VRChoosingGlasses_large

Robert Stack sanal gerçeklik gözlüğünü denerken

Bu teknolojinin en önemli özelliklerinden bazıları: Sağlık hizmeti veren profesyonellerin yeni yeteneklere sahip olmasını sağlamak, var olan yetenekleri güvenli bir ortamda tekrar tatbik etmek ve herhangi bir hastaya zarar vermeden sınırsız deneme yapılabilmek.

Bunlara ek olarak, sanal modeller hem yeni hem de deneyimli doktorların en güvenli ve etkili şekilde tümörleri tespit etmesine, bölgede kesik açmasına ve zamanın ötesinde olan zorlu teknikleri denemesine yardımcı oluyor.

Submit a Comment