Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Medidata

MSK ve Medidata Kanser Araştırması İçin Ortaklığa Girdi

20 July 2016 16:47 |

Memorial Sloan Kettering Cancer Center (MSK) yaşam bilimleri temalı klinik araştırmalar için bulut tabanlı çözümler üreten Medidata ortaklaşarak onkolojide mobil sağlık teknolojileri kullanma kararı aldı.

Medidata ve MSK, bu ortaklık sayesinde kanser tedavisi sırasında yaşam kalitesini arttırmak için giyilebilir sensörler ve mobil … Read More

Nestle, Klinik Deney Çalışmalarına Medisafe’i de Kattı

16 March 2016 12:17 |

Nestle, Medidata ile klinik deneyler yaptığını açıkladıktan 1 hafta sonra, bu sefer de ilaç kullanım sadakatini ölçen uygulamalar yapan Medisafe ile anlaştığını açıkladı. Nestle yetkililerinin açıklamasına göre, Medisafe sisteminin kullanılmasıyla, yeni Nestle ürünü Impact Advanced Recovery tüketen hastaların takibi sağlanacak.

Doktorlar, … Read More

Nestle ve Medidata’dan Çin’de Büyük Deney

11 March 2016 17:03 |

Nestle, Medidata’yla anlaşarak beslenme ve fiziksel aktivitelerin eklem rahatsızlığı olan yetişkinlere nasıl etkileri olduğunu bulmak için Çin’de 2 yıllık klinik bir araştırma yaptığını açıkladı. Araştırma boyunca Garmin’in aktivite takip cihazları ve telefon uygulaması kullanıldığı belirtildi.

”Araştırma programı Lozan ve Pekin’deki … Read More

GlaxoSmithKline Klinik Deneylerde Kullanılacak Sağlık Sensörlerini Deniyor

18 November 2014 17:58 |

GlaxoSmithKline (GSK) halihazırda yürüttüğü bir çalışmasında mobil sağlık araçlarını deniyor. GSK bu çalışmasında veri girişimcisi Medidata ve sensör üreticisi Vital Connect ile ActiGraph‘ı birleştiriyor. Çalışma yardımıyla klinik deneylerde, mobil sensörlerin kullanım potansiyelinin ne olduğu anlaşılabilecek.

GSK’nın laboratuvarlarında 6 sağlıklı … Read More