Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Nestle, Klinik Deney Çalışmalarına Medisafe’i de Kattı

Nestle, Klinik Deney Çalışmalarına Medisafe’i de Kattı
Kubilay Han Uluerim

Nestle, Medidata ile klinik deneyler yaptığını açıkladıktan 1 hafta sonra, bu sefer de ilaç kullanım sadakatini ölçen uygulamalar yapan Medisafe ile anlaştığını açıkladı. Nestle yetkililerinin açıklamasına göre, Medisafe sisteminin kullanılmasıyla, yeni Nestle ürünü Impact Advanced Recovery tüketen hastaların takibi sağlanacak.

Doktorlar, seçilmiş hastalara ameliyat öncesi ve sonrası Impact Advanced Recovery’i ve Medisafe uygulamasını öneriyor. Uygulama, hastalara besleyeceği içeceği ne zaman içmeleri gerektiğini hatırlatıyor, eğitici bilgiler içeriyor ve ilaç idaresine yardım ediyor. ”Yaptığımız pek çok çalışmada, Impact formulünün, ameliyat sonrası hastaların bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve iyileşmelerine yardım ettiğini gördük. İnanıyoruz ki Medisafe uygulaması, Impact kullananan hastaların, içeceğe olan bağlılıklarını arttıracağına inanıyoruz. Önümüzdeki aylarda olumlu sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz.” diyor Nestle Health Science’tan Hoddy Klein.

Daha önce yazdığımız Nestle ve Medidata’nın klinik deneylerle ilgili yaptığı ortaklık haberinden sonra gelen bu gelişme, Nestle firmasının sağlık sektöründe dijitalleşmeye ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Gelişmeler için yazı dizimizi takip edebilirsiniz.

Submit a Comment