Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Nestle ve Medidata’dan Çin’de Büyük Deney

Nestle ve Medidata’dan Çin’de Büyük Deney
Kubilay Han Uluerim

Nestle, Medidata’yla anlaşarak beslenme ve fiziksel aktivitelerin eklem rahatsızlığı olan yetişkinlere nasıl etkileri olduğunu bulmak için Çin’de 2 yıllık klinik bir araştırma yaptığını açıkladı. Araştırma boyunca Garmin’in aktivite takip cihazları ve telefon uygulaması kullanıldığı belirtildi.

”Araştırma programı Lozan ve Pekin’deki Nestle araştırma merkezlerinden uzmanlarla birlikte yapılıyor. Çalışmaya katılanlardan daha önce hiç olmadığı kadar fazla bilgi alıyoruz. Bu sayede kendi ürünlerimizin insan hayatını nasıl etkilediği hakkında yeni fikirlere sahip oluyoruz.” diyor Nestle Klinik İşlemler Müdürü Stephane Collet. Deney, söylenilene göre Mayıs 2015 tarihinde gizlice başlatılmış. Katılımcılara Garmin Vivofit cihazları verilip Medidata ePRO uygulaması üzerinden hareket takibi yapmaları istenilmiş. Ayrıca kullanıcılar, uygulamadan gelen sorular sayesinde sürekli olarak nasıl hissettikleriyle ilgili bilgiler vermişler. Nestle ve Medidata’nın dediğine göre şimdilik toplam katılımcı sayısını açıklamaları mümkün değil.

Medidata Baş İşletme Görevlisi Mike Capone ise ”Nestle’yle olan ortaklığımız, taşınabilir sağlık cihazlarının klinik deneylerde kullanılabileceğini ve bilimsel araştırmalara değer katabileceğini gösterme çabalarımızdan önemli bir örnek.” diyerek yapılan araştırmanın önemini vurguluyor.

Submit a Comment