Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Philips ve PathXL Birleşmesi Patolojide Yeni Bir Dönemi Başlatıyor

Philips ve PathXL Birleşmesi Patolojide Yeni Bir Dönemi Başlatıyor
Kubilay Han Uluerim

Royal Philips, Salı günü yaptığı açıklamada, Kuzey İrlanda merkezli dijital patoloji görüntüsü analiz yazılımı geliştiren PathXL’i büynesine kattığını açıkladı. PathXL teknolojisi, Philips’in halihazırda varolan patoloji resimleri oluşturan ve görüntüleyen Intellisite Pathology Solution teknolojisiyle birleştirilecek. Finansal detaylar hakkında bilgi verilmedi.

“Patoloji, eğitim, iş akışı çözümleri ve görüntü analizi gibi alanlardaki eksikleri tamamlayan akıllı çözümler sunabileceğiz. Patoloji içindeki bu önemli ve giderek büyüyen disiplinler, yüksek kaliteli dijital görüntülerin analizini kolaylaştıracak.” diyor Philips Digital Pathology Solutions müdürü Russ Granzow.

Ayrıca, Philips’in yaptığı diğer bir açıklamada Visiopharm ile lisans anlaşması yapıldığı duyuruldu. Buna göre, Danimarkalı patoloji teknolojileri üreten Visiopharm, meme kanseri algoritmalarını Philips’in diijital platformu üzerinden hizmete sunacak. Bu sayede, dijital tümör görüntüsü üzerinde gelişmiş bilgisayar işlemlerinin kulanılmasının tahlillerde daha iyi sonuç vereceği düşünülüyor.

Submit a Comment