Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

mobilhasta

Mobil Sağlık

24 February 2015 22:51 |

Mobil sağlık, dijital ve teknolojik gelişmelerden yararlanarak gelişiyor. Sağlık sektöründe büyüyen bir akım haline gelen mobil sağlık uygulamaları; mobil cihazları kullanarak bilgi toplamak, hastaya bilgi vermek ve onu gerçek zamanlı olarak izlemek için kullanılıyor.

Martin Andreasson, gelişmiş mobil sağlık … Read More

Sterling Bankası Mobil Sağlık Taraması Başlatıyor

17 December 2014 15:41 |

Sterling Bankası‘nın sözcüsü ve Strateji ve İletişim Grup Başkanı Shina Atilola, bankanın dört günlük mobil sağlık taraması başlattığını duyurdu. Kurumsal sosyal sorumluluk projesinin bir parçası olan bu kampanya kamu üyelerinin sağlık kontrollerinin oldukları yerde gerçekleştirilmesini amaçlamaktadır.

Medifield Mobil Sağlık Hizmetleri … Read More

Hekimlere Hepatit B Takibinde Kolaylık Sağlayacak Uygulama

12 September 2014 12:55 |

Teknolojinin gelişimiyle mobil sağlık piyasasının yükselişe geçtiği şu günlerde, sağlık uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Hepatit B hastalığına yakalananlar için durumu kontrol altında tutmayı kolaylaştıracak bu yeni uygulamayla, hastalığa yakalananların sayısının azaltılması bekleniyor.

Uygulama, Hepatit B oranları yüksek olan hastalar … Read More

Patient Itenarary App ile Hastanelerde Gereksiz Beklemeye Son

07 July 2014 11:07 |

Son dönemin en yeni uygulamalarından biri olan Patient Itinerary (hasta güzergah) hastanede yapılan tedavi, testler ve hastane prosedürleri ile ilgili hastalara daha hızlı bilgi sağlıyor. New York’ta bulunan Mount Sinai Hastanesi’nin Yatan Hasta Bakımı Model Tasarım Ekibi tarafından tasarlanan ve Mount Sinai … Read More