Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Sterling Bankası Mobil Sağlık Taraması Başlatıyor

Sterling Bankası Mobil Sağlık Taraması Başlatıyor
Berna Yaran

Sterling Bankası‘nın sözcüsü ve Strateji ve İletişim Grup Başkanı Shina Atilola, bankanın dört günlük mobil sağlık taraması başlattığını duyurdu. Kurumsal sosyal sorumluluk projesinin bir parçası olan bu kampanya kamu üyelerinin sağlık kontrollerinin oldukları yerde gerçekleştirilmesini amaçlamaktadır.

Medifield Mobil Sağlık Hizmetleri ile yapılan ortaklık ile yürütülen kampanya, mobil sağlık ünitesi dağıtımı yaparak, taramayla ilgilenen müşterilere hızlı ve güvenilir sağlık hizmeti sunuyor.

Atilola’ya göre yeni hesap açan müşteriler için kan basıncı kontrolü, vücut kitle indeksi ve diyabet taraması gibi temel sağlık taraması kontrolleri geçerli olacaktır.

Bankanın açıklamasına göre Lagos’un Ogijo, Owode Onirin, Festac ve Ajegunle bölgelerinde gerçekleşecek olan bu dört günlük kampanya, müşterilerin temel sağlık problemleri ile ilgili tavsiyelerde bulunmak ve sorularını yanıtlamak için başlatıldı.

column_header_mobile_health_screeningBankanın açıklaması: “Birçok Nijeryalı, tıbbi kontrollere gitmek için zaman bulamıyor ya da bunu yapmak için mali kapasiteden yoksun. Biz kurumsal sosyal sorumluluk projemiz kapsamında, bu imkanı müşterilerimizin kapısına kadar götürüyoruz. Bunun karşılığında müşterilerimizden hiçbir ücret talep etmiyoruz.” şeklinde oldu.

Atilola’ya göre bu proje sayesinde birçok insan kampanyadan yararlanmak için yeni hesap açacak. Bu projenin süreklililiği konusunda garanti veren Atilola, Lagos’un Ogijo, Owode Onirin, Festac ve Ajegunle bölgelerinde bu hizmete gerçekten ihtiyaç duyan insanların olduğunu ve buralarda yaşayan insanlara ulaşarak yardım etmeyi amaçladıklarını söyledi. Atilola, ihtiyaç sahiplerinin çoğunlukta oldukları yerleri araştırdıklarını ve oralarda da bu kampanyayı yapacaklarını belirtti.

CANSA-Mobile-Unit-at-Central-Gauteng-05

Mobil teknolojinin kullanıldığı kampanya, ihtiyaç sahiplerine hızlı ve güvenilir hizmet sunarken; banka bu kampanya ile hem sosyal sorumluluğunu gerçekleştirecek hem de yeni müşteriler kazanacak gibi görünüyor.

Submit a Comment