Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Mobil Sağlık

Mobil Sağlık
Berna Yaran

Mobil sağlık, dijital ve teknolojik gelişmelerden yararlanarak gelişiyor. Sağlık sektöründe büyüyen bir akım haline gelen mobil sağlık uygulamaları; mobil cihazları kullanarak bilgi toplamak, hastaya bilgi vermek ve onu gerçek zamanlı olarak izlemek için kullanılıyor.

mobil-saglik

Martin Andreasson, gelişmiş mobil sağlık uygulamalarının Avrupa’nın sağlık sistemindeki acil meseleleri vurgulaması gerektiğini savunuyor. Örneğin; var olan kaynakları daha verimli kullanmak, sağlığı geliştirmek, yerli halkı güçlendirmek, sağlık sektöründe çalışanlar için çalışma koşullarını geliştirmek. Savunduğu bu düşüncenin yanı sıra mobil sağlığın, geleneksel sağlık için tamamlayıcı olduğunu, başarıya ulaşmak için gizlilik ve kalite kontrolü, birlikte çalışabilirlik gibi zorluklarla beraber yenilikleri koordine etmekten geçtiğini, halkın yüksek kaliteye ve sağlık güvenliğine olan ilgisinin, yeniliklerin odak noktası olması gerektiğini vurguluyor.

Avrupa Birliği üyesi birçok ülke, yerel ve bölgesel yönetimler planlama, düzenleme ve yürütme sorumluluklarının bazılarını üstleniyorlar. Bundan dolayı yerel ve bölgesel yönetimler, sağlık ve refah alanındaki yeniliklerle iç içe olmak zorundalar. Ayrıca Avrupa Birliği, sistemler ve sınırlar arasında paylaşılabilen ortak standartlar ve şartnamelerin gelişiminde önemli bir role sahiptir.indir

Teknoloji sayesinde daha rahat bir yaşantımız oluyor. Ve yine teknoloji sayesinde daha sağlıklı bir yaşamımız da olacak. Sağlık alanındaki teknolojik yeniliklerden biri olan mobil sağlık önemini günden güne arttırıyor. Avrupa Birliğin’de de olduğu gibi daha birçok ülkede desteklenmekte ve yayılmakta. Mobil kullanıcılar olarak biz de bizim için faydalı olan mobil sağlık uygulamalarını kullanıp daha verimli bir yaşam elde edebiliriz.

Submit a Comment