Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Patient Itenarary App ile Hastanelerde Gereksiz Beklemeye Son

Patient Itenarary App ile Hastanelerde Gereksiz Beklemeye Son
Ceren Gülpınar

Son dönemin en yeni uygulamalarından biri olan Patient Itinerary (hasta güzergah) hastanede yapılan tedavi, testler ve hastane prosedürleri ile ilgili hastalara daha hızlı bilgi sağlıyor. New York’ta bulunan Mount Sinai Hastanesi’nin Yatan Hasta Bakımı Model Tasarım Ekibi tarafından tasarlanan ve Mount Sinai Bilgi Teknolojileri tarafından geliştirilen bu iPad uygulaması New York City’nin ileri teknoloji şirketi PadInMotion‘ın desteklediği tabletlere yerleştirilmiş.

Hasta bilgilerinin erişimlerinin gizli olarak tutulduğu uygulama HIPPA (Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası) gereğince %100’e kadar hastaya ücretsiz hizmet veriyor.

Bu uygulama ile amaçlarının, klinikte gerçekleşen bakım bilgilerini anında hastaya yada hasta yakınlarına  bildirmek ve hastanede oluşacak stresli bekleme sürelerini azaltmak olduğunu belirten hastane yönetimi; uygulamanın diğer hastanelerin de dikkatini çekeceğini ve sağlık sektöründe rekabet ortamını artıracağını da açıklamalarına ekliyor.

patientitinerary

Hasta, uygulamaya giriş yapmadan her bir klinik birimle veya departmanla ilgili bilgilere ulaşabiliyor. Ayrıca hastanın Facebook ve e-gazete gibi uygulamalara erişimi de Patient Itinerary tarafından sağlanıyor.

Son olarak hastaların hastanedeki deneyimlerini geri bildirim olarak yansıtabileceği bir platform da uygulamanın içinde oluşturulmuş durumda. Bu da Yatan Hasta Servisinin her geçen gün daha iyi hizmet verebilmesi için oldukça önemli.

 

Submit a Comment