Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

omurga

Arttırılmış Gerçeklik Teknolojisiyle Ameliyatlar Daha Güvenli Olacak

13 January 2017 13:58 |

Royal Philips, yaptığı son açıklamada arttırılmış gerçeklikle çalışan bir cerrahi navigasyon sistemi geliştirdiğini duyurdu. Bu teknolojinin açık ve minimal invazif ameliyatlarda cerrahlara yardım edeceği belirtildi.

Son birkaç yılda yaşanan gelişmeler neticesinde insan vücudunda büyük kesikler açılmadan ve fazla kan kaybı … Read More

Felçli Uzuvların Tekrar Çalışması Dijitalle Mümkün

11 November 2016 14:41 |

Tıpta pek çok hastalığa her geçen gün çare bulunsa da özellikle ağır yaralanmalar sonucu omurgada meydana gelen bir hasarı tedavi etmek oldukça zor. Bu hasar nedeniyle uzuvlarının kontrolünü kaybeden veya felç olan kişilerin ise tekerlekli sandalye veya yatağa mahkum kalma devri artık bitiyor.

Nature dergisinde … Read More

Zikto Walk Dik Yürüdüğünüz İçin Sizi Ödüllendirecek

12 October 2016 11:53 |

Zikto firması tarafından geliştirilen Zikto Walk aktivite takip cihazı geçtiğimiz günlerde Wearable Tech Show’da kendini gösterdi. Sağlık teknolojileri pazarına yeni giren ve kendine iyi bir yer edinmeye çalışan Zikto, fuarda görüldüğü üzere sahip olduğu özellikler ile doğru yolda yürüyor.

Dik … Read More

İsveç’in En iyi Dijital Sağlık Şirketleri -3-

10 October 2016 11:04 |

Yazı dizimizin 3. bölümünde İsveç’in ünlü dijital sağlık teknolojileri şirketleri Qinematic ve Aifloo’dan bahsedeceğiz.

Read More

Intellirod Spine ile Omurga İmplantları Sürekli Takip Altında

28 July 2016 11:22 |

Sensörlü omurga implantı üreten Ohio merkezli Intellirod Spine, yaptığı son fonlama kampanyasında 1 milyon dolardan fazla para topladığını açıkladı. Kampanyaya Queen City Angel First Fund V, JumpStart, Kentucky Seed Capital Fund ve City of Akron, Ohio tarafından destek verildiği belirtildi.

Intellirod Spine, … Read More

Monolith Posture Coach ile Bel Ağrılarınız Son Bulacak

14 July 2016 17:50 |

Eisenhower Neuroscience Institute Yöneticisi ve biyomekanik teknoloji firması Neurospectrum CEO’su Farhad Limonadi, Kickstarter üzerinden Neurospectrum’un patentli cihazı Monolith Posture Coach’un seri üretime geçmesi için destek istiyor. Kişinin duruşunu düzelten Bluetooth bağlantılı giyilebilir cihaz, söylenilene göre; iOS ve Android destekli telefonlar ile entegre … Read More