Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Monolith Posture Coach ile Bel Ağrılarınız Son Bulacak

Monolith Posture Coach ile Bel Ağrılarınız Son Bulacak
Kubilay Han Uluerim

Eisenhower Neuroscience Institute Yöneticisi ve biyomekanik teknoloji firması Neurospectrum CEO’su Farhad Limonadi, Kickstarter üzerinden Neurospectrum’un patentli cihazı Monolith Posture Coach’un seri üretime geçmesi için destek istiyor. Kişinin duruşunu düzelten Bluetooth bağlantılı giyilebilir cihaz, söylenilene göre; iOS ve Android destekli telefonlar ile entegre olarak günde 30 dk kullanım ile kullanıcıların eğri ve kambur duruşunu düzeltecek.

American Chiropractic Association‘a göre 31 milyon Amerikalı bel ağrısından şikâyet diyor ve bu gidişle nüfusun %80’i ömürlerinin bir kısmında bel ağrısı çekecek. Ayrıca, pek çok vakada temel problem vücut duruşunun yamukluğuyken, bu duruşun düzeltilmesi pek çok kronik ağrıyı engelleyebilir.

Vücut duruşunu düzelten pek çok aygıt ve yöntem, boyun ve omuza odaklanırken Neurospectrum’un disiplinlerarası ekibi hem doktorların hem de hastaların oldukça değer vereceği bir cihaz geliştirmeye çalışıyor. Monolith Posture Coach, omurga uzmanları, klinikçiler ve biyomekanik mühendislerinin yeteneklerini birleştirerek tüm omurga parçalarının aynı anda düzeltilmesine yardım ediyor.

Yakın zamanda Monolith Posture Coach için bir üretim deneyi yapan Neurospectrum, Kickstarter üzerinden büyük pazarlara giriş yapmak için para topluyor. Sayfada belirtilene göre kampanyaya $70’dan fazla bağış yapan kişiler Monolith Posture Coach’a üretimin ilk ayında sahip olabilecekler.

Kickstarter kitle fonlama kampanyası sayfasına ve YouTube kanalına ulaşarak teknoloji hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Submit a Comment