Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Zikto Walk Dik Yürüdüğünüz İçin Sizi Ödüllendirecek

Zikto Walk Dik Yürüdüğünüz İçin Sizi Ödüllendirecek
Kubilay Han Uluerim

Zikto firması tarafından geliştirilen Zikto Walk aktivite takip cihazı geçtiğimiz günlerde Wearable Tech Show’da kendini gösterdi. Sağlık teknolojileri pazarına yeni giren ve kendine iyi bir yer edinmeye çalışan Zikto, fuarda görüldüğü üzere sahip olduğu özellikler ile doğru yolda yürüyor.

Dik yürüdüğünüz için ödüllendirilmek mi?

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre Zikto Walk’un en temel amacı dik durmanızı sağlamak. Kambur durmanın omurganıza ve tüm iskeletinize kötü etki ettiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Peki Zikto size bu konuda nasıl yardım ediyor? Cevabı sensörlerde gizli tabii. Yürürken kambur durmanız, telefonunuza bakmak için boynunuzu eğmeniz veya eliniz cebinizde gezmeniz halinde duruş bozukluğunuzu tespit eden Zikto, küçük titreşimlerle sizi uyarıyor. Gün boyunca dengenizi ve dik duruşunuzu takip eden cihaz, performansınıza göre size puan da veriyor. Hatta eğer Güney Kore’de yaşıyorsanız bu puanlarla bazı outlet mağazalarından alışveriş bile yapabiliyorsunuz. Yani bu cihaz sizi sağlıklı olduğunuz için ödüllendiriyor. Böylece modern yaşantının getirdiği bazı kötü alışkanlıklardan kurtulmak için teknoloji tarafından teşvik ediliyorsunuz.

Zikto’nun bu temel özelliğe ek olarak sms, çağrı, adım, mesafe, kalori ve uyku takibi yapma gibi standart özellikleri de bulunuyor.

Sağlıklı yaşam için kullanıcılarını ödüllendiren GoQii firması hakkında yazdığımız haberi hatırlayıp Zikto’nun faaliyetlerini de göz önünde bulundurursanız yakın zamanda birçok giyilebilir teknoloji markasının bu yönde adımlar atacağını siz de görebilirsiniz.

 

Kaynak:

Submit a Comment