Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Oxford

Köklü Tıp Fakülteleri Sağlığın Geleceğini Şekillendiriyor

23 April 2018 9:56 |

Köklü kurumlar ülkeleri geçmişten geleceğe bağlayan birer köprüdür. Bilim “kümülatif” yani birikimli olarak ilerlediği için yapılan her yeni keşif ondan bir önceki keşfin aydınlattığı yolda ilerler. Dolayısıyla, günümüzün en güncel buluş ve teknolojilerinin, geçmiş ile arasında sağlam köprü kuran köklü … Read More

Afrika’da Çocuk Ölümlerine Mobil Müdahale: LIFE

15 March 2016 15:10 |

Her yıl Afrika’da, 470.000 bebek doğduğu gün ölüyor. Bu duruma müdahale etmek için Kenya ve Birleşik Krallık’tan bir grup doktorun, bütün Afrika’daki doktorları eğitmek amacıyla akıllı telefonlar için geliştirdiği bir uygulama var.

Senaryo tabanlı bir oyun platformu olan Life-saving Instruction for … Read More

Sağlıklı Alternatifler İçin: FoodSwitch

15 August 2014 15:45 |

Sağlıksız beslenme alışkanlığımızın kötüye gittiği bugünlerde bu uygulama, her alışveriş sepetini daha sağlıklı bir hale getirebileceğini iddia ediyor. Uygulamayla alışveriş yapanlara, alışveriş sepetinde bulunan her bir madde için, sağlıklı alternatifler sunuluyor.

Bir hayır kurumu tarafından, tuz alımını kesmek için kullanıcıları teşvik … Read More

“Tweet Atmak” Artık İngilizce Sözlükte

17 June 2013 11:02 |

Twitter’ı kullanmak yani bir alışkanlık halinde tweet atmak, Oxford tarafından resmi İngilizce sözlükleri içine dahil edildi.

Hem isim hem de fiil olarak kullanılan “Tweet” kelimesi anlam olarak sözlük içerisinde genişletildi. Pek çok kişinin bilmediği ise, bu kelime … Read More