Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Reçete

Yanlış Reçeteler ve Gereksiz İlaç Kullanımına Dijital Teknoloji Engeli

11 January 2017 23:15 |

Akıllı reçete platformu hizmeti veren dijital sağlık şirketi PRX Control Solutions, yakın zamanda çıkardığı web tabanlı bir uygulama sayesinde hastaların ilaçlar hakkında bilgilenmesini sağlıyor.

MatchMyRx adlı uygulama; bireylerin hastalıkları ve ilaçlarını eşleştiriyor, yanlış ilaç yazıldıysa uyarıyor ve alan dışı kullanım hakkında bilgi … Read More

KRY Tele-Tıp Hizmetini Dünyaya Yaymaya Hazırlanıyor

24 August 2016 11:43 |

Videolu görüşme hizmeti sayesinde hastaları doktorlarla bağlayan İsveçli dijital sağlık şirketi KRY yaptığı fonlama kampanyasında 6.1 milyon euro para topladı. Kampanya Index Ventures ve Creandum liderliğinde yürütülürken VC Project A de desteğini eksik etmedi.

Google Play Store ve App Store‘dan indirilebilen KRY şimdilik sadece İsveç’te bulunuyor ve yetkililer elde … Read More

Opternative ve 1-800 Contacts Ortaklığıyla Evde Göz Muayeneleri Yaygınlaşıyor

02 August 2016 17:37 |

Daha önce de haberini yaptığımız akıllı telefon ve web tabanlı göz muayenesi sistemleri geliştiren Chicago merkezli Opternative, kontakt lens tedarikçisi 1-800-Contacts ile anlaşarak bir göz hekimini görmeye gerek kalmadan reçete güncellemesi yapmaya olanak sağlayan InstaRx hizmetini sunmaya hazırlanıyor.

1-800-Contacts ile yapılan bu ortaklık Opternative’in göz muayenesi … Read More

RapidRx ile Cepten Reçete Almak Mümkün

27 June 2016 10:59 |

Amerikan IT şirketlerinin öncülerinden Saince Health Tech, cep telefonu üzerinden elektronik reçete almayı sağlayan uygulaması RapidRx’i Haydarabad, Hindistan’da kullanıma sundu.

Şirketin CEO’su Raghuvir Vedantham’ın yaptığı resmi açıklamaya göre, bu yeni uygulamayı kullanan doktorlar, hastane, klinik ve bakım evinde kalan veya tele-tıp hizmetinden faydalanan hastalara elektronik reçeteler yazabilecek.

Read More

Avustralya, Doz Aşımı Ölümlerini Engellemek İçin Dijitale Başvuruyor

27 April 2016 16:45 |

Avustralya’daki Victoria Hükümeti, ilaç doz aşımından ölümleri azaltmak için gerçek zamanlı reçeteli ilaç gözlem sistemini tanıttı.

Doz aşımı nedeniyle 2009-2015 yılları arasında 376 ölüm yaşandığı belirtiliyor. Bu ölümlerin %82’sinin ise Xanax ve Valium gibi anksiyete ilaçlarından kaynaklandığı vurgulanıyor.

İlaç gözlem … Read More

Sosyal Medyada Tanıtımdan Gizlice Para Kazanan Doktorların Sayısı Artıyor

02 March 2016 16:26 |

ABD’li birçok doktor, sosyal medya üzerinde rutin olarak tıbbi tavsiyelerde bulunuyor. Fakat çoğu zaman yazdıkları reçetelerdeki ilaçları üreten şirketlerden binlerce dolar para aldıklarından bahsetmiyorlar.

Sosyal medyada Twitter, Facebook ve Instagram üzerinde yapılan uzun bir araştırma sonucu görülüyor ki, pek çok … Read More