Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Opternative ve 1-800 Contacts Ortaklığıyla Evde Göz Muayeneleri Yaygınlaşıyor

Opternative ve 1-800 Contacts Ortaklığıyla Evde Göz Muayeneleri Yaygınlaşıyor
Kubilay Han Uluerim

Daha önce de haberini yaptığımız akıllı telefon ve web tabanlı göz muayenesi sistemleri geliştiren Chicago merkezli Opternative, kontakt lens tedarikçisi 1-800-Contacts ile anlaşarak bir göz hekimini görmeye gerek kalmadan reçete güncellemesi yapmaya olanak sağlayan InstaRx hizmetini sunmaya hazırlanıyor.

1-800-Contacts ile yapılan bu ortaklık Opternative’in göz muayenesi teknolojisi piyasaya çıktıktan yaklaşık bir sene sonra gerçekleşti. Opternative’in teknolojisini kullanan kişiler bilgisayarları sayesinde dijital tablolara ve testlere bakarak muayene olabiliyorlar. Hastalar muayene boyunca sesli ve yazılı bildirimlerle yönlendiriliyorlar. Bu veriler daha sonra yerel bir göz hekimine yollanarak değerlendiriliyor ve hastaya reçeteli lens veriliyor.

“Teknolojinin doktorların erişimini arttırmak, hastaların deneyimini iyileştirmek ve maliyetlerin düşürülmesi için büyük potansiyel sahibi olduğunu düşünüyoruz. Opternative hakkında daha fazla şey öğrendiğimizde ellerindeki teknolojinin hastalara daha düşük maaliyetli ve kolay erişilebilen reçeteler sunabileceğini anladık.”

– 1-800-Contacts

InstaRx’in bütün 1-800-Contacts müşterileri tarafından erişilebilir hâle gelmesinden önce şirketler neredeyse bir yıl süren ve 5500 hastanın katıldığı bir çalışma yapmışlar. Resmi açıklamaya göre; bu çalışma daha önceden Opternative’in yaptığı bir klinik deneye dayanıyor. Şimdi ise tele-tıp hizmetlerinin yasal olduğu her yerde 18-50 yaş arası tüm hastalar için kullanılabilir durumda.

Opternative CEO’su Aaron Dallek şimdilik firma için ne kadar doktorun çalıştığını ifşa etmese de bu hizmetin 36 eyalette sürekli olarak çalışabilmesi için oldukça fazla para ve zaman harcanıyor.

Submit a Comment