Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

KRY Tele-Tıp Hizmetini Dünyaya Yaymaya Hazırlanıyor

KRY Tele-Tıp Hizmetini Dünyaya Yaymaya Hazırlanıyor
Kubilay Han Uluerim

Videolu görüşme hizmeti sayesinde hastaları doktorlarla bağlayan İsveçli dijital sağlık şirketi KRY yaptığı fonlama kampanyasında 6.1 milyon euro para topladı. Kampanya Index Ventures ve Creandum liderliğinde yürütülürken VC Project A de desteğini eksik etmedi.

Google Play Store ve App Store‘dan indirilebilen KRY şimdilik sadece İsveç’te bulunuyor ve yetkililer elde edilen bu paranın hizmet alanını genişletmek için kullanılacağını belirtiyor.

2015 yılında hizmete giren KRY İsveç’in ilk dijital sağlık merkezi olarak ülke çapında cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlar üzerinden görüntülü doktor görüşmeleri yapmaya olanak sağlıyor. Hastaların bu hizmetten faydalanması için yapması gerekenler: Görüşme için gün ve saat belirleyip semptomlarını tarif etmek. Bu işlemlerden sonra bir doktora bağlanan kullanıcılar 35 $ karşılığında 15 dk boyunca görüşme hakkı kazanıyorlar. Bu sayede kızarıklık ve yüksek ateş gibi fiziksel muayene gerektirmeyen durumlarda doktorların hastalara tavsiye vermesi, reçete yazması veya onları bir uzmana yönlendirmesi mümkün oluyor.

“KRY’ın görevi ülkenin her yanındaki vatandaşların evlerinden çıkmalarına gerek kalmadan bir doktora ulaşmasını sağlamak için sağlık hizmetlerini geliştirmektir. Yapılan fonlamanın ilk aşaması bizim dünyanın farklı noktalarında sağlık hizmetine muhtaç kişilere yardım etmemizi sağlayacak.”

– KRY CEO’su ve Kurucusu Johannes Schildt

Submit a Comment