Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

röntgen

Araştırmacılar İnsan Vücudunun İçini Görebilen Kamera Üretti

08 September 2017 16:35 |

Edinburgh Üniversitesi’nden bir araştırmacı ekibi, insan vücudunun içini görebilme kabiliyetine sahip bir kamera geliştirdi. Kamera bir endoskop ile birlikte çalışıyor ve röntgen taraması gibi diğer görüntüleme yöntemlerinden daha iyi bir görüntü sağlıyor.

Doktorlar uzun yıllar boyunca, röntgen taramaları kullanarak veya … Read More

Arttırılmış Gerçeklik Teknolojisiyle Ameliyatlar Daha Güvenli Olacak

13 January 2017 13:58 |

Royal Philips, yaptığı son açıklamada arttırılmış gerçeklikle çalışan bir cerrahi navigasyon sistemi geliştirdiğini duyurdu. Bu teknolojinin açık ve minimal invazif ameliyatlarda cerrahlara yardım edeceği belirtildi.

Son birkaç yılda yaşanan gelişmeler neticesinde insan vücudunda büyük kesikler açılmadan ve fazla kan kaybı … Read More

Cebinizdeki Röntgen Cihazı: FractureDx

22 June 2016 17:25 |

ScanDx kurucusu Todd O’Brien, atletizm, askeriye ve diğer travmatik yaralanma sahalarında, kemiklerdeki çatlakları tanımlayabilen bir uygulama üzerinde çalışıyor. FractureDx adı verilen teknoloji, başarılı olmak için varolan röntgen yöntemlerin yenmeyi amaçlıyor.

O’Brien, verdiği röportajda, eskiden travma geçiren hastalarda çatlak kemikleri tespit etmek için diyapozon kullanımından ilham … Read More

IA, MIT ve Harvard Medical School, Yapay Zekâlı Röntgen Motoru Geliştiriyor

26 April 2016 15:16 |

ABD merkezli bulut tabanlı radyoloji hizmeti tedarikçisi Imaging Advantage (IA), MIT ve Harvard Medical School ile birleşerek, yapay zekâya sahip bir röntgen motoru geliştirmeye başladı. Grup, Singularity Healthcare adı altında birleşerek projeyi yürütüyor.

Singularity, IA’in patentli muayene yönlendirme teknolojisiyle birleşip, … Read More