Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

sigorta

HealthJoy Sağlıkta Doğru Kararlar Vermenize Yardım Ediyor

03 August 2016 18:20 |

Sağlık sektöründe harcanan devasa miktarlarda paranın daha iyi yönetimi, istenilen zaman ve mekânda sağlık hizmeti alınması, hastaların gerekli bilgiye ulaşması ve ilaçlara erişimin kolaylaşması için çeşitli dijital teknolojiler sunan birçok firma bulunuyor. Bu konuda faaliyet yürüten ve son zamanlarda popülerlik kazanan firmalardan biri de Healthjoy.

HealthJoy dijital teknoloji ve müşteri … Read More

Bütçenize Göre Doktor Bulmak Amino ile Daha Kolay

13 July 2016 12:43 |

İnternet üzerinden doktor bulmak için ücretsiz bir aygıt geliştiren San Francisco merkezli şirket Amino, verdiği hizmete fiyat tahminleyici modülü eklediğini duyurdu. Yeni eklenen bu özellik, başlangıç olarak 49 prosedür ve tedavi masrafını hesaplayacak; daha fazla içerik ilerleyen zamanlarda eklenecek. Resmi duyuruya göre; sistem şimdilik … Read More

Doğru Sigorta ile Tele-Tıp Hizmeti Her Zaman Yanınızda

21 June 2016 10:39 |

Seyahat şirketi Thomas Cook’un yaptığı son açıklamaya göre, Birleşik Krallık vatandaşları eğer Thomas Cook ile sigorta poliçesi imzalarsa, yurt dışında iken Birleşik Krallık’ta çalışan genel pratisyenlerden tele-tıp hizmeti alabilecekler.

Now Healthcare Group ile ortaklığa giren Thomas Cook, yolcuları ve doktorları birleştiren Now … Read More

Tele-Tıp Teknolojilerinin Yayılmasıyla İlgili HCCI Raporları

01 March 2016 15:18 |

Tele-tıp, yani görüntülü konuşma yoluyla sağlık hizmeti alma teknolojisi, çoktan hayatımıza girmiş durumda. American Telemedicine Association’a göre ABD’deki hastanelerin yarısından fazlası bir çeşit tele-tıp teknolojisi kullanıyor. Software Advice’ın açıklamasına göreyse, tele-tıp teknolojisini denememiş kişilerin %75’i, uzaktan doktor muayenesini denemek istiyor.

Bu … Read More

Diyabetle Mücadelede Sağlık Koçunuz Prevent Olsun

22 February 2016 13:10 |

San Francisco merkezli Omada Health, Prevent adlı programın yeni bir versiyonunu yayınladı. Ek özellikler içeren bu versiyon, özellikle düşük gelirli ve sigorta sahibi olmayan insanlar için geliştirildi. Ayrıca programın klinik deneylerdeki verimi de ölçülmek isteniyor.

Prevent programı 16 hafta … Read More