Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

TeleTıp

Philips ve Allianz “Tele Sağlık” Alanında 290 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

09 July 2018 22:23 |

Dijital ortamda hasta ve hekimleri buluşturan tele sağlık girişimi American Well, geçtiğimiz günlerde Philips ve Allianz’dan toplam 290 milyon dolarlık yatırım aldı. American Well aldığı bu dev yatırımla, verdiği hizmetleri geliştirecek ve iş kapasitesini büyütecek.

American Well hastalara hastaneye gitmeden … Read More

AR Destekli Tele-Cerrahi Yöntemi ile Doktorların “Uzaktan” Ameliyat Gerçekleştirmesi Artık Mümkün

16 April 2018 12:00 |

Lübnan merkezli sağlık girişimi Proximie, geliştirdiği bulut tabanlı artırılmış gerçeklik (AR) yazılımıyla cerrahların sanal ortamda ameliyat gerçekleştirmesine imkân tanıyor.

Bulut tabanlı SaaS (hizmet olarak yazılım) girişimi Proximie; bilgisayar, tablet veya akıllı telefon gibi günlük teknolojileri kullanarak cerrahları ve öğrencileri … Read More

İlk Bilimsel Video Platformu: JoVE.com

23 January 2018 15:00 |

İlk bilimsel video platformu JoVE, dünyanın her yerindeki en iyi laboratuvarlardan bilimsel deneylerin videolarını yaparak ve yayınlayarak, araştırma ve fen eğitiminin ilerletilmesi için en iyi çözümleri yaratmaya çalışıyor.

 

Teknoloji ve internetin hayatın tüm alanlarında etkisini giderek arttırdığı bugünlerde, dünyanın … Read More

Parkinson Hastaları Tele-Tıp ile Daha Sağlıklı

18 August 2017 15:39 |

Yeni bir araştırma; tele-tıp uygulamalarının, Parkinson hastalığı olan insanlara kaliteli bir bakım sunmayı başardığını gösterdi.

Neurology dergisinde yayımlanan çalışmanın sonuçları, nörologlara ulaşma imkânı bulamayan Parkinson hastalarının bakım standartlarını geliştirebilmek için yeni bir yol olduğunu işaret ediyor. Parkinson hastaları için uygun … Read More

Amazon Sağlık Alanında Çalışmalar Yapmak Üzere “1492” İsimli Gizli Bir Takım Kurdu

27 July 2017 12:55 |

Amazon, elektronik tıbbi kayıtlar ve teletıp gibi gelişmekte olan sağlık alanındaki fırsatları yakalamak için gizli bir laboratuvar kurdu. Kurulan bu gizli takım hakkında henüz ayrıntılı açıklama yapmayan Amazon, takımı Columbus’un Amerika’yı ilk keşfettiği yıl olan “1492” olarak adlandırdı.

Merkezi Seattle’da … Read More

Google’ın Çatı Şirketi Alphabet Kanser Araştırmaları İçin Donanımlı Bir Laboratuvar Yarattı

25 July 2017 15:17 |

Google’ın çatı firması Alphabet, amacı makine öğrenimini kullanarak kanseri erken evrede tespit etmek olan yenilikçi firma Freenome’a yatırım yaptı ve başlangıç için donanımlı bir laboratuvar kurdu. Alphabet’in yaşam bilimleri departmanı Verily, Freenome’a yaklaşık 65 milyon dolarlık bir yatırım yaptı.

Verily … Read More