Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Evde Bakım Teknolojilerinin Geleceği

Evde Bakım Teknolojilerinin Geleceği
Ali Mahmut

IHS Teknoloji raporuna göre evde bakım teknolojileri ve servislerinin global pazar geliri, 2018 yılında 12.6 milyar dolara ulaşacak. 2013 yılı itibariyle pazarın geliri 5.7 milyar dolar.

IHS; evde bakım teknolojileri pazarını altı segmente ayırmıştır: Bağımsız yaşam servisleri, tüketici medikal aletleri, telesağlık, kişisel acil destek sistemi, giyilebilir teknoloji ve sağlık oyunları.

IHS’de, medikal cihazlar ve dijital sağlık analisti olan Roeen Roashan: ‘’Hasta odaklı tedavi için sağlık hizmeti veren kurumlar medikal tedavinin kalitesini artırmaya yoğunlaşmıştır. Medikal firmalar bunu yaparken, hastaların yaşamları boyunca daha az sağlık harcamalarında bulunmalarını umuyor. Evde bakım teknolojisi, sağlıklı olunması için sürekli bakım ve hastaların süreç kontrolü konusunda önemli bir rol oynayacaktır.”

IHSMAY2014

Temmuz 2013’de yayınlanan IHS raporunda internet aracılığı ile indirilen spor ve fitness uygulamaları; 2017 yılında yüzde 60 artarak 156 milyon dolardan (2012), 248 milyon dolara yükselmesi bekleniyor.Ev Sağlığı

AOL kurucularından Steve Case, 2013 yılında geçen bir konuşmada; bazı dijital sağlık şirketlerinin bugünün şirketleri olmadığını, tamamı ile geleceğin şirketleri olduğunu ve ayrıca bu durumun büyüyen sektörler için tipik olduğunu belirtmiştir. Case’e göre; mutlak kazananlar fikirlerini kesinlikle gerçeğe dönüştüren ve bu sayede gelecekte yer alacak şirketler olacaktır.

 

Submit a Comment