Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Eylül Ayı Dijital Sağlık Uluslararası Etkinlik Takvimi

Eylül Ayı Dijital Sağlık Uluslararası Etkinlik Takvimi
Nihal Yormaz

Dijital sağlıkla ilgilenen tüm paydaşların bir araya geleceği uluslararası etkinliklerin Eylül ayı takvimi ile karşınızdayız. İlaç sektörünü, kamu ve özel kuruluşlarını, mobil operatörleri, dijital sağlıkla ilgilenen teknoloji firmalarını ve tabii ki dijital ajanları aynı çatı altında toplayarak sektörü uluslararası düzeyde gelişmelerden haberdar etmeyi amaçlayan etkinliklerin bir listesini sizler için hazırladık. Detaylar için linklere tıklamanız yeterli.

1)      Healthcare and Social Media Summit (1-2 Eylül/Brisbane, Avustralya)

Geçtiğimiz on yıl içinde Mayo Clinic, sosyal medyayı kullanarak sağlık sağlayıcıları arasında bir lider oldu ve 2010 yılında bu sosyal medya devrimini yaymak için de Sosyal Medya ( MCCSM ) için Mayo Clinic Merkezi’ni kurdu. Sağlık çalışanları ve pazarlama personeli örgütlerini teşvik etmek ancak sadece sağlık hizmetlerini iyileştirmek için değil bu araçları kullanmayı öğrenmeye de yardım etmek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli konferanslar ve atölye çalışmaları yapıyor. Mayo Clinic tarafından gerçekleştirilecek Sağlık ve Sosyal Medya Zirvesi’nin bu seneki adresi ise Avustralya. Zirvenin detaylarını ve kayıt şartlarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2)      Parks Associates’ Connected Health Summit: Engaging Consumers (9-10 Eylül/San Diego, ABD)

Tüketici davranışları ve iş modellerindeki değişikliklere bağlı sağlık teknolojilerinin ve yeniliklerinin rollerini analiz edecek olan Connected Health Summit: Engaging Consumers; özellikle tüketici sağlığı teknolojileri konusunda dört alana odaklanıyor. Bunlar:

  • Tüketici sağlığına odaklı uzaktan bakım hizmeti
  • Fitness çözümleri
  • Bağımsız yaşam teknolojileri ve hizmetleri
  • Yenilikçi kolay bakım modelleri

Etkinliğin ayrıntıları ve kayıt şartları için buraya tıklayabileceğiniz gibi Twitter’da @CONN_Health_Smt hesabı üzerinden de gelişmeleri takip edebilirsiniz.

3)      International Symposium on e-Health Services and Technologies (EHST 2015) (17-18 Eylül/Rodos, Yunanistan)

Uluslararası e-Sağlık Hizmetleri ve Teknolojileri Sempozyumu EHST 2015; araştırmacılarla sektörün gelişimine etkisi olan, sektöre BT odaklı hizmet sağlama çözümleri sunan uygulayıcıları bir getirmeyi amaçlıyor. Sempozyumun 4 ana başlığı şöyle:

  • Mobil İzleme
  • Mobil Tedavi
  • Elektronik Tıbbi Kayıtlar
  • Hizmet Yönetimi Platformları

Detaylar ve kayıt şartları için buraya tıklayabilirsiniz.

4)      GET Global Conference (Genomes – Environments – Traits) (17-19 Eylül/Viyana, Avusturya)

“Genomlar, Ortamları ve Özellikleri” başlıklı GET Küresel Konferansı, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde milyonlarca insanın sahip olacağı gen haritalarına odaklanıyor. Birçok ülke son yıllarda hassas tıp ve toplum sağlığının iyiye gitmesi amacıyla mega-kohort girişimleri başlattı. Tüm gelişmelerin ve yeniliklerin tartışılacağı bu konferansın detayları ve kayıt şartları için buraya tıklayabilirsiniz.

5)      Stockholm Dijital Sağlık Günleri 2015 (23-24 Eylül/ Stockholm, İsveç)

Her sene Stockholm’da gerçekleşen Dijital Sağlık Günleri; dijital sağlık dünyasına adım atmak isteyenlerin bir numaralı etkinliği haline gelmiş durumda. Uluslararası düzeyde oldukça önemsenen bu konferans, bu yıl 23-24 Eylül tarihlerinde  Stockholmsmassan’da gerçekleşecek. Kayıtları devam eden konferansa katılım için buraya tıklayabilirsiniz.

6)      INTERFACE Health Summit (29-30 Eylül/ Vancouver, Kanada)

İlaç sektörü yöneticilerini, dijital ajansları, kamu ve özel sağlık kurumlarının yöneticilerini kısacası tüm sektör paydaşlarını bir araya getiren Interface Sağlık Zirvesi, 29-30 Eylül tarihlerinde Vancouver, Kanada’da gerçekleşecek. Giyilebilir teknolojilerin de masaya yatırılacağı zirvenin detaylarına ve katılım koşullarına buradan ulaşabilirsiniz.

7)      Scripps Health Digital Medicine Conference (30 Eylül-2 Ekim/ La Jolla, ABD)

Scripps Dijital Sağlık ve Tıp Konferansı, dünyanın en önemli merkezlerinde kullanılan, teknolojinin ulaştığı en ileri düzey olarak kabul edilen teknolojileri ve robotik cerrahiyi ele alan konferans her yıl olduğu gibi bu yıl da La Jolla, ABD’de gerçekleştirilecek. Konferansın detayları ve kayıt şartları için buraya tıklayabilirsiniz.

Submit a Comment