Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Figure 1 Uygulamasıyla Doktorlar da Fotoğraf Paylaşabilecek

Figure 1 Uygulamasıyla Doktorlar da Fotoğraf Paylaşabilecek
Buğrahan Ceylan

Mobil uygulamaların çeşitliliği ve akıllı cihazlar sayesinde sosyal medya kanallarında fotoğraf paylaşmak oldukça popüler bir hale geldi. Hem mobil hem de web üzerinden kullanılabilen bu platformların başında ise herkesin bildiği Instagram gelmektedir. Instagram, kullanıcıların çektikleri fotoğrafları çeşitli filtrelerden geçirerek düzenleyebildiği ve diğer sosyal medya kanalları ile senkronize çalışabilen bir platformdur. Peki ya benzer bir uygulama sağlık sektöründe doktorlar için de geliştirilseydi?

figure_1

Doktorların kullanımı amacıyla, meslektaşlar arasında fotoğraf paylaşımını mümkün kılan yeni bir uygulama dikkat çekmeye devam ediyor. Sağlık uzmanları Figure 1 isimli yeni uygulama ile farklı ve incelenmeye değer buldukları medikal durumların fotoğraflarını çekerek diğer sağlık uzmanları ile paylaşabilecekler. iTunes App Store içinde kullanılabilir olan Figure 1 uygulamasında kullanıcılar belli bir durumu ya da uzmanlığı aratarak fotoğraflara erişebilecek. Figure 1 Kanada’da yaşayan Dr. Joshua Landy tarafından kurulmuştur.

Sağlık uzmanları çektikleri fotoğrafları bu uygulama amacıyla etiketleyebiliyor, işaretleyebiliyor ve yorumlar ekleyebiliyorlar. Bu sayede arama sonuçlarında çok daha kesin sonuçlar elde edilebiliyor.

Submit a Comment