Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

iPhone

Dünyanın İlk Giyilebilir EKG Monitörü: QardioCore

04 January 2017 14:34 |

Dünyanın ilk giyilebilir EKG monitörü QardioCore, bu hafta itibariyle ön siparişe açıldı.

Sıradan EKG monitörlerindeki gibi bantlara ve kablolara gerek duymadan çalışan QardioCore, son teknoloji sensörler kullanılarak geliştirilmiş. 20 milyondan fazla veri toplayan cihaz, kullanıcının kalbiyle ilgili her türlü bilgiyi akıllı telefonlara yollabiliyor.

Birçok EKG monitörü fazla yer … Read More

Stanford, Damar Hastalıkları Araştırmasında Mobil Uygulama Kullanıyor

26 September 2016 14:16 |

Stanford University School of Medicine araştırmacıları Apple’ın Researchkit’ini kullanarak periferik damar hastalıklarına (PAD) sahip kişilerin günlük faaliyetlerini incelediği bir araştırma başlattı.

PAD hastalarının özellikle bacaklarındaki damarlarda plak birikmesi sebebiyle yürürken veya merdiven çıkarken ağrı hissetmeleri kaçınılmaz. ABD’de yaklaşık 12 milyon kişiyi etkileyen … Read More

Apple’ın 2017 Yılında Açıklayacağı Dijital Sağlık Sırrı Ne?

12 August 2016 17:48 |

Tayvanlı Economic Daily News gazetesinden gelen bir açıklamaya göre teknoloji devi Apple, sağlık sektörü için devrimsel bir ürün geliştiriyor olabilir.

Gazetenin iddiasına göre adı şimdilik belli olmayan cihaz, iPhone’un 10. yılı vesilesiyle 2017’de piyasaya sürülebilir. Bu iddiaların arasında cihazın basınç hissetme teknolojisiyle kalp ritmi, nabız ve kan şekeri … Read More

İlaç Bağlılığı Uygulaması Humana Pharmacy App, Apple Watch’a Uyarlandı

22 April 2016 18:20 |

Humana, ilaç uygulaması Humana Pharmacy App‘in Apple Watch uyumlu versiyonunu çıkardı

Humana Pharmacy uygulamasının iPhone versiyonu, kullanıcıların bir ilaç barkodunu tarayarak reçete yenilemesini ve ilaç hakkında tanıtıcı video izlemesini, iletişim seçeneklerini güncellemesini ve reçeteleri idare etmesini sağlıyor.

Şimdilik, Apple Watch versiyonu sadece 2 içerikle hizmet … Read More

Atriyal Fibrilasyon Tedavisi İçin AliveCor’dan Yeni Klinik Deney

12 April 2016 12:07 |

AliveCor, akıllı telefon bağlantılı Kardia EKG cihazlarının tesirini kanıtlamaya devam ediyor. ClinicalTrials.gov‘dan gelen son açıklamaya göre, Alivecor, teknoloji destekli uzaktan takip sistemlerinin atriyal fibrilasyon üzerindeki tesirini ölçmek için, Columbia Üniversitesi’nde 300 kişilik bir deney yapmaya hazırlanıyor.

“Atriyal fibrilasyon (AF), kalp … Read More

Dexcom, Glikoz Ölçerler İçin Yaptığı Uygulamaları Geliştirdi

16 March 2016 14:36 |

Apple Watch geçen sene çıktığı zaman, Dexcom firması G4 glikoz takip cihazı için bir Apple Watch uygulaması yapacağını söylemişti ve bunu başarmıştı. Kullanıcılar bileklerinden CGM verilerini takip edebilirken, bu verinin uzun bir yoldan geçerek kullanıcıya ulaşması gerekiyordu. İmplant, önce alıcıya … Read More