Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Gelişen İnovatif Sağlık Teknolojileri

Gelişen İnovatif Sağlık Teknolojileri
Ceren Gülpınar

North West Digital Health ChallengLiverpool John Moores University ve European Regional Development Fund tarafından finans desteği sağlanan Open Labs tarafından kuruldu.

Toplamda 12 şirket, Dijital Sağlık Konferansı’nı kazanan 5 başlıkla birlikte fikirlerini açıkladı.

  •  Citrus Suite önderliğinde, bunama rahatsızlığı olan kişilere, günlük rutinlerde yardımcı olabilmek için geliştirilen Picture Frame Network, hastalara bağımsız bir hayat sunacak. Kullanıcıların evinde wi-fi bağlantısı olan ve en fazla 6 Android cihaza kurulabilen sistem ile, hafızayı uyarmak için metin, ses ve video mesaj hizmeti sağlayan ağ kullanılmadığında, tablet dijital bir çerçeve görünümü alacak.
  • Red Ninja tarafından geliştirilen Peace of Mind, ortamda bulunan hastaların düşmelerini önlemek için sensör sistemi içermektedir. Sistem, öğrenme güçlüğü, hatırlamakta zorluk ya da beyin yaralanmaları gibi şikayetleri olan hastalar düşünülerek oluşturulmuştur.
  • Mashbo‘dan gelen Jigsaw, oyalama tedavisinin eğlenceli bir şekli. İnsanlara görsel ipuçları ile eski anıları bir araya getirme konusunda yardımcı oluyor.
  •  RYW Community System’in Reward Your World çalışmasıyla, motivasyonu sağlamak için kullanıcıların aktivitelerini kayıt altına alabilecekleri ve davranışlarını entegre edebilecekleri etkinlik veritabanı oluşturulmuştur.
  •  Future Coders‘ın Support Space olarak adlandırılan çalışması, insanlara hizmet sağlayacak bir pazardır ve aynı zamanda kullanıcılara, kendi bütçelerinin doğru bir şekilde harcandığını göstermeye yarayan denetim takip hizmeti sunmaktadır.

Open Labs konuşmacılarından Jason Taylor‘ın söylediklerine göre, bunayan hastaları daha uzun süre hayatta tutabilmek için çalışmalar sürdürülüyor. Hızla artan savunmasız hastalara, yüksek kalitede yaşam sunabilmek şirketin hedefleri arasında.

Digital Health 2014, bu zihinleri keşfetmek ve daha fazla fikir geliştirmek için fırsatlar tanıyacak ve böylelikle de geleceği getirmeye biraz daha yardımcı olacaktır.

 

 

 

Submit a Comment