Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Google, Artık Doktorunuzla Ne Zaman Görüşmeniz Gerektiğini Söyleyecek

Google, Artık Doktorunuzla Ne Zaman Görüşmeniz Gerektiğini Söyleyecek
Çağla Akın

Google her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Bir çeşit sanal ansiklopedi olmuş durumda. Şimdi ise, en azından bazı kullanıcılar için, ilgili bir ebeveyn gibi size ne zaman doktorunuzla görüşmeniz gerektiğini söyleyecek.

Geliştirici Jason Houle, bir Android cihazda “diz ağrısı” diye arama yaptığında çok ilginç bir sonuçla karşılaştığını dile getirdi. Google ona “ Şimdi doktorunuzla görüşün.” geribildirimini yaptı. Bu olayı Google’a e-posta yoluyla bildiren Jason Houle, gerçekten de bu uygulamanın test aşamasında olduğunu öğrendi.

Helpouts insanlara nasıl makyaj yapmaları veya bir hindi yemeğini nasıl hazırlamaları konusunda elbette yardımcı olabilir. Ama bu hizmet bundan çok daha yetenekli. Ayrıca HIPAA’ya da uyumlu olan bu uygulama ile doktorlar hasta bilgilerinin güvenliği konusunda endişe duymayacak. Bununla birlikte, bir sağlık ağına ödeme yapan birey, doktoruyla istediği zaman bu ağ üzerinden çevrimiçi görüşebilecek.

Google eğer gerçekten de bu özelliği bazı insanların arama sonuçlarına dahil edecek ise, Google’ın gemisine birçok doktor ilave etmesi gerekecek.

Aynı zamanda birçok sağlık firması hızla “Teledoktor” veya “Doktor Takipte” gibi birçok finansal odaklı teletıp uygulaması oluşturuyor. Fakat Google zaten tüm dünyada milyonlarca kişi tarafında kullanılan bir ağ, dolayısıyla diğer şirketlere göre teletıp uygulamaları oluşturma ve uygulama konusunda birçoğundan önde olacak.

Submit a Comment