Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Google Ne Kadar Kalori Aldığınızı Artık Söyleyebilecek

Google Ne Kadar Kalori Aldığınızı Artık Söyleyebilecek
Buğrahan Ceylan

Google New York’ta yaptığı bir sunum sırasında, artık arama sonuçları içinde çok daha fazla nutrisyonel besin bilgisi bulunacağını duyurdu.

Bugünden itibaren, kullanıcılar anahtar kelime ya da mobil cihazlarından ses kontrolü ile yaptıkları besin değerleri ile ilgili aramalarda çok daha detaylı bilgilere ulaşabilecekler. Bu demek oluyor ki, bundan sonra kullanıcılar, Google’a bir muzun içinde ne kadar yağ oranı olduğunu ya da yumurtanın pişirilme şekline bağlı olarak ne kadar kaloriye sahip olduğunu sorarak, ayrıntılı bir tablo şeklinde görebilecek.

Dizine eklenen yeni bilgiler aracılığıyla, aynı besinlerin farklı türleri arasındaki farklılıkların dahi görülebileceğini söyleyen Google yetkilileri, Amerika’da doğu kısmında yetişen bir avokado ile batı kesiminde yetişen aynı meyvenin arasındaki farkların dahi gösterilebileceğini belirtti.

Şirketin açıklamalarına göre, besin değerleri ile ilgili geliştirilmiş bu arama işlevi, kullanıcıların daha sağlıklı bir hayat sürebilmeleri ve sağlık bilgisine ulaşmanın ne kadar önemli olduğu baz alınarak oluşturuldu.

Google’ın bu yeni özelliğini siz de kullanmayı düşünüyor musunuz?

Submit a Comment