Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hangi Mobil Uygulamayı Kullanacağınızı Doktorlardan Öğrenin

Hangi Mobil Uygulamayı Kullanacağınızı Doktorlardan Öğrenin
Buğrahan Ceylan

Hastaları doktorlar ile aynı platformda buluşturmaya hedefleyen mobil sağlık platformu HealthTap, bünyesine yeni özellikler ekliyor. Health Tap yeni AppRx isimli özelliği ile, doktorların hastalara en popüler ve işlevli diğer mobil uygulamaları önermelerini sağlıyor.

Aylık yaklaşık 8 milyon kullanıcısı bulunan HealthTap son zamanlar içinde yaptığı büyük yatırımlarla dikkatleri üzerine çekmektedir. Uygulamanın işlevselliğini arttırabilmek ve doktorların hastalarla yeni etkileşimlerde bulunmasını sağlamak için HealthTap, platformunda hastalara çevrim içi hizmet veren binlerce lisanslı doktorun, hastalara kendi özel durumları doğrultusunda, günlük hayatlarında yardımcı olabilecek mobil uygulamaları tavsiye etmeleri amaçlanıyor.

Bu gibi bir hizmetin ne yararı olabileceğini düşünüyorsanız, hemen hatırlatalım hem iOS hem de Android platformlarında yaklaşık 40.000 farklı sağlık uygulaması bulunmaktadır. Örneğin; 600’den fazla diyabet uygulaması, 200’den fazla çocouk sağlığı uygulaması bulunmaktadır. Bu kadar çok sayıda uygulamanın olması, tümünün gerçekten yararlı ve doğru bilgileri içerdiğini göstermemektedir. Her bir uygulamayı tek tek deneyebilmek ise tam bir zaman kaybı olacağından, HealthTap bu yeni özelliği ile hastaların hangi uygulamalardan en iyi şekilde yararlanabileceklerini sağlayarak büyük bir adım atmıştır.

Comments

Submit a Comment