Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hastalar ile Doktorları Çevrimiçi Olarak Birleştiren Platform

Hastalar ile Doktorları Çevrimiçi Olarak Birleştiren Platform
Berk Geyik

Sağlık sigortası şirketi Well PointLive Health uygulamasıyla Amerika’daki kullanıcılarına yönelik bir hizmet başlattı. Bu mobil sağlık uygulamasında, ABD’de 44 eyalet ve Washington DC’de yaşayan herkes yararlanabilecek. Hizmette akıllı telefonlar ve mobil iletişim araçları üzerinden doktorlarla 10 dakikalık seanslar çevrimiçi yapılacak ve her seans başı için 49$ alınacak.

Bu hizmet aynı zamanda çevirimiçi yolla doktorların hastalara reçete yazabilme imkanı tanımış olsa da, halen ABD’de altıdan fazla eyalette doktorların bu yolla hastalarına reçete yazmalarına izin verilmemektedir.

Live Health Online

Well Point önümüzdeki yıllarda yaptığı bu mobil sağlık uygulamasını ABD dışına çıkarmayı hedeflemektedir. Ancak şirket, özellikle reçete yazımı başta olmak üzere uygulamada ABD’de yaşanan engellerin benzerlerini yaşamaktan ve yasaların uygulamaya izin vermemesi ihtimali üzerinde problemler yaşamaktadır.

Live Health uygulama anlamında, günün herhangi bir saatinde, hastanın ya da hizmetten yararlanacak tüketicilerin şikayetleri ve istekleri doğrultusunda, branşında uzman hekimlerle çevrimiçi yolla görüntülü konuşmayı içermektedir. Well Point’in bu hizmeti 2013 yılının başında eş zamanlı olarak California ve Ohio’da başlamış, 2013 yılının Eylül ayında hızlı bir ilerleme göstererek ABD’de 44 eyalette yaygınlık göstermiştir.

Submit a Comment