Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hastanenizin Instagram Etkinliğini Arttırmanın 4 Yolu

Hastanenizin Instagram Etkinliğini Arttırmanın 4 Yolu
Alperen Sözen

Pek çok kişi Facebook ve Twitter’a tabletler ya da akıllı telefonlar üzerinden ulaşıyorsa da,  eMarketer’ın son araştırmasına göre Instagram aktif kullanıcı sayısında Twitter’ı baskılamış durumda.

Instagram yalnızca mobil cihazlar üzerinden ulaşılabilen bir uygulama olsa da, üçüncü parti araçların varlığından haberdar olmak, bu kanalı doğru ve efektif kullanmanızı sağlayacaktır.

Web üzerinden bulabileceğiniz birkaç araç şu şekilde sıralanabilir:

Iconosquare
Kullanıcılara Instagram topluluklarına kişisel bilgisayarlar üzerinden ulaşma imkânı sağlayan bir internet sitesi. Bu site yardımıyla pek çok analitik gösterge elde edebilir hatta kullanıcılara yorum bile yapabilirsiniz. Bir sağlık kuruluşu için bu araç oldukça yararlı olabilir. Örneğin, farklı departmanlara erişim sağlanırsa bu departmanlar kendi uzmanlık alanlarına düşen görsellerin altına yorum yapabilir ve hastalara çözüm sunabilirler.

Instamap
Hem iOS hem de Android platformlarında ulaşılabilir olan bu uygulamada, coğrafi olarak etiketlenmiş Instagram fotoğraflarına ulaşabiliyorsunuz. Bu lokasyonlar çevrenizde rekabete bakmanız için ya da belirli bir coğrafi bölgeyi hedeflerken ön çalışma yapmanız için yararlı olabilir. Ayrıca hastanenizin etrafında çekilen fotoğraflara yorum yaparak potansiyel müşterilere de ulaşabilirsiniz. Örneğin, yakınınızda çekilen bir bebek fotoğrafına yorum yapabilir ve bu yorumunuzda teknoloji harikası yeni doğan ünitenizden bahsedebilirsiniz.

Instatag
Instatag kullanıcılarına, çekilen fotoğrafları ilgili hashtagler yolu ile etiketleyerek, fotoğraflara anında daha fazla beğeni ve yorum gelmesini sağlıyor. Daha önce bloğumuzdan okuduğunuz hashtag kullanım kılavuzuna buradan, hashtag listeleriyle ilgili güncellemelere Symplur Hashtag Project’den ulaşabilirsiniz.

#NoCrop
Bu ücretsiz uygulama yardımıyla fotoğrafları kırpmadan Instagram’a yüklemek kolaylaşıyor. Sağlık yerleşkenizde bulunan somut göstergelerin (hasta yatakları, özel odalar, ameliyathaneler vb.) tam anlamıyla görülebilmesi açısından fotoğrafların kesilmemesi oldukça önemli.

Instagram’ın her geçen gün büyümesi, sağlık hizmeti veren kuruluşların bu kanalda yer almalarını gerektiriyor. Instagram’ı en efektif kullanan birkaç kuruluş şu şekilde sıralanabilir:

  1. Arnold Palmer Hospital
  2. Piedmont Healthcare
  3. Shriner’s Hospitals for Children
  4. CMN Hospitals

Submit a Comment