Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Twitter’da Kanserle İlgili Hashtag’ler

Twitter’da Kanserle İlgili Hashtag’ler
Buğrahan Ceylan

Bilindiği gibi Twitter aracılığıyla oluşturulan hashtag’ler belli konulardaki tweetlerin kullanıcılar tarafından bir araya getirilmesine ve takip edilmesine olanak sağlayabiliyor. Bu sayede oluşturulan içerikler belli bir hedef kitleye daha kolay ulaştırılabiliyor.

Sağlık alanında Twitter’ın kullanımı ise dünyada oldukça aktif. Pek çok sağlık uzmanı, sağlık sektöründeki gelişmeleri ve yeni tedavi yöntemlerini duyurmak ve tartışmak için Twitter’ı kullanıyor. Aynı durum hastalar içinde geçerli olabilmektedir. Belli hastalıklar için oluşturulmuş hashtag’ler altında, hem sağlık uzmanları hem de hastalar konuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunabilmektedir.

Pek çok sağlık uzmanı ve hasta, sağlık bilgisi edinirken ve bilgi paylaşımında bulunurken, kişinin gizli kalma hakkına uygun kurallar içeren çevrimiçi hasta platformlarını tercih etseler de Twitter’ın bu alandaki kullanımı hiç de az değil.

Aşağıda, belli hastalıklar için açılmış olan ve hem hastalar hem de sağlık uzmanları tarafından yeni gelişmelerin ve tartışmaların paylaşıldığı Twitter hashtag’lerini paylaşıyoruz.

Comments

Submit a Comment