Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Hemen Bir Blog Sayfası Açmanız İçin Yeterli 8 Sebep

Hemen Bir Blog Sayfası Açmanız İçin Yeterli 8 Sebep
Levent Sansever

Dijital pazarlama içinde kullanılan en önemli yöntemlerden bir tanesi de kaliteli ve özgün bir şekilde içerik üretebilmektir. İnterneti etkin bir şekilde kullanmamıza olanak sağlayan arama motorlarının sonuçlarında kurumların ilk sıralarda çıkabilmesi ve hedef kitleye ulaşabilmek oldukça önemli. En etkili araç ise kaliteli içeriktir. Oluşturulan bu içeriklerin paylaşımında ise blog sayfaları önemli rol oynar.

Şirketinizin medikal blogunu hemen şimdi başlatın, çünkü;

 • Medikal blog kullanımı arama motoru sonuçlarında daha yukarılarda yer almanıza yardımcı olur
   Web sitenizin kaç yıldır aktif olduğu, boyutu (ilgili sayfaların sayısı), içeriğin ne sıklıkla güncellendiği bir sitenin arama motoru sonuçlarında yukarılara tırmanmasını sağlayan faktörlerdir. Bunları mükemmelleştirmek çok uzun zaman alabilir. O yüzden ne kadar erken başlarsanız sizin için o kadar iyi.
 • Bir blogunuzun olması güvenilirliğinizin artmasını sağlar
  Blogunuzda yayınladığınız yazılar firmanızın alanında uzman olduğunu göstermekte işinize yarabilir. Yüksek kaliteli içerikler yükleyerek okuyucuların güvenini kazanabilirsiniz. Bu da medikal alanda altın değerindedir.
 • Blog kullanımı hastalarla ilişki kurmanızı kolaylaştırır
  Blogunuzu okuyan insanlar sizin potansiyel hizmet alıcınızdır. Buna göre hareket etmek o insanların tavsiye gücünü de göz önünde bulundurursak mantıklı bir hareket olacaktır.
 • Daha kolay bulunabilmek için blog kullanmalısınız
  Medikal blogunuz alanınızla ilgili içeriklere sahiptir aynı zamanda bu alanla ilgili birçok terimi de içinde barındırır. Arama motorları sonuç sıralaması yaparken sadece kullanılan anahtar kelimelere bakmaz aynı zamanda bununla ilgili diğer kelimeleri de göz önünde bulundurur. Bunu “inbound marketing” yani tüketicinin sizi bulması yolunda bir adım olarak düşünebilirsiniz.
 • Erken başlamak daha az maliyetlidir
  Ne kadar erken başlarsanız arzuladığınız ilgiyi çekerken harcadığınız enerji, zaman da o kadar azalır.

  Şirketinizin blogunda ne yazabilirsiniz?

Kafanızda bu tarz bir sorunun oluşması çok normal. İlk olarak unutmayın bu blogu iş alanınıza hizmet etmesi için açtınız ve yayınladığınız her gönderi buna hizmet edecek şekilde olmalıdır. Bunun dışında size fikir verebilecek bazı konu başlıkları şu şekilde:

 1. Şirket güncellemeleri
  Temel olarak yapılması gerekenlerden biridir. Şirket olarak katıldığınız organizasyonları, gerçekleştirdiğiniz yenilikleri, yaptığınız çalışmaları güncel olarak blogunuzda paylaşın. Ancak bunu yaparken “gizli” bilgilerinizi vermemeye dikkat edin. Bunların dışında şirketinizin finans durumu, imzalanan anlaşmalar gibi konulara da yer verebilirsiniz.
 2. Pazar ya da sektör değerlendirmeleri
  İş alanınızla ilgili bir çalışmanın sonuçları mı yayınlandı? Bunu blogunuzda paylaşın ve haberin orijinal linkini de yazının altına ekleyin. Bu haberler sizin alanınızda olduğundan bir şekilde sizin sağladığınız hizmetlerle ya da ürettiğiniz ürünlerle ilişkilendirilebilir. Bunu kullanarak elinizi kuvvetlendirebilirsiniz. Google Alerts hizmetini kullanmak bu konuda size yardımcı olabilir.
 3. En son yenilikler ve araştırmalarla ilgili bilgiler
  Alanınızla ilgili yenilikleri zaten takip ediyor olmanız gerekir. Ayrıca bunları blogunuzda paylaşmanız size akış sağlayabilir.
 4. Basit sağlık rehberleri
  Genelde rehberler okunması zor, uzun yayınlardır. Hedef kitleniz sizi tanımak, size güvenebileceklerini bilmek isterler. Basit bir rehber hazırlamak burada işinize yarayabilir.  Hatta birkaç grafik kullanarak daha da basitleştirebilirsiniz bu işi. Emin olun bunu okumaları ve anlamaları karışık rehberlere göre çok daha kolay olacaktır.
 5. Tavsiye gönderileri
  İnsanlara hayat kalitelerini yükseltecek tavsiyeler vermekten çekinmeyin. Bunu yapmanız onların hoşuna gidecektir. Örneğin, eğer ürettiğiniz ilaç uyku problemi üzerineyse belirli sıklıklarla “İyi bir uyku için yapılması gerekenler” ya da “Daha iyi uyumanıza yardım edecek yiyecekler” gibi gönderiler yayınlayabilirsiniz.
 6. Sık sorulan sorular
  Hedef kitlenizin neleri merak ettiğini öğrenin. Bunu Twitter ya da LinkedIn yardımıyla yapabilirsiniz. Blogunuzda sık sorulan sorulara yönelik bilgiler yayınlayın. İnsanlar bu bilgileri sizin blogunuzda bulduklarında sizi takip etmek için bir sebep edinmiş olurlar. Böylece daha geniş kitlelere yayılabilirsiniz.
 7. Kaynak sayfalar
  Sitenizin daha kolay bulunmasını sağlayan yollardan biri de kaynak sayfalara sitenizde yer vermenizdir. Kaynak sayfalar, okuyucularınızın girip araştırma yapabilecekleri sitelerdir. Daha fazla siteyle etkileşimde bulunmanız daha kolay bulunabilmenizi sağlayacaktır.
 8. Hastaların hikayeleri
  Fayda sağladığınız insanların hikayelerine blogunuzda yer vermeniz, sağladığınız hizmetin etkilerini göstermeniz için mükemmel bir yoldur.Hemen bir blog başlatın. Faydasını ileride göreceksiniz.
  Blog hesabı yönetmek zaman alıcı olabilir ancak diğer masraflarla kıyaslandığında maliyetinin çok düşük olduğunu görebilirsiniz. Gelecekte bloglar en yüksek getiri oranına sahip yatırımlardan olabilir. Buna şimdi yatırım yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Submit a Comment