Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

İlaç Sektörüne Yönelik Sosyal Medya Konferansı

İlaç Sektörüne Yönelik Sosyal Medya Konferansı
Buğrahan Ceylan

Accenture Life Science’ın bir raporuna göre, ilaç sektörü içinde bulunan firmalar, stratejilerinde bulunan dijital etkileşim oranlarını  %26 oranında artırmayı hedeflemektedir. Hastalarla yapılan iletişimi güçlendirmek ve bu iletişim stratejilerinin maliyetlerini azaltmak için kolları sıvayan ilaç sektörü, müşterilerle doğrudan iletişim yolunu kullanmayı seçmektedir. Tabii ki böyle bir iletişim ve etkileşim yolu içinse günümüzde kullanılabilecek en etkili yol, sosyal medya.

Sosyal medya doğru kullanım ile bir şirketin marka adını duyurabilmesi ve ürünlerini ortaya çıkarabilmesi için eşsiz fırsatlar sunabilmektedir. Özellikle firmanın hedef kitlesiyle doğrudan bir iletişim kurmanın daha pratik ve etkili bir yolu bulunmamaktadır. Örneğin; Sanofi ilaç firması diyabet Twitter hesabının, takipçileriyle iletişim kurabilmek için doğru ton ve stratejiyi yakalayabildiği söylenebilir.

Son yıllardaki tüm dijital gelişmeler ve sosyal medyanın etkinlik oranının ölçülmesi ile SMi, ilaç sektörü çalışanlarına yönelik 11 Temmuz’da bir sosyal medya organizasyonu düzenlemektedir.  Bu organizasyon ile katılımcıların;

  • Sosyal medya teknikleri ve Pazar araştırması
  • Dijital medyada yeni pazarlama teknikleri
  • Sosyal medya aracılığıyla hasta ve doktorlarla doğrudan etkileşime girebilme becerisi
  • Sosyal medya aracılığıyla elde edilen hasta geri bildirimlerinin analiz edilmesi ve problem çözümü ve benzeri konularda bilgi sahibi olmaları amaçlanıyor.

11 Temmuz’da yapılacak olan organizasyon yeri Londra olacak.

Submit a Comment