Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Evernote ile Bebek Hazırlığının 12 Farklı Yolu

Evernote ile Bebek Hazırlığının 12 Farklı Yolu
Seçil Uygungil

En kullanışlı not alma yazılımlarından biri olan Evernote’u sadece çalışma notlarınız için değil, aynı zamanda aileniz için de etkili bir şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin farklı biçimlerde aldığınız notları (el yazısı, resim, mürekkep yazısı) kaydeden ve çoğu farklı sürümde senkronize olabilen Evernote ile bebeğiniz için aldığınız bütün notlara farklı platformlardan ulaşabilirsiniz. Ailenize yeni bireyin gelişi için yapacağınız hazırlıklar her ne kadar eğlenceli olsa da bir o kadar yorucudur da. Ürün listeleri, bebek odası takımı seçme, doktor belirleme ve bebek bakımıyla ilgili okumanız gereken kitaplar gibi bir çok konuda Evernote’un yükünüzü hafifletebilecek birkaç tüyosu var.

1.   Bebeğiniz için ailecek kullanabileceğiniz bir ‘Bebek’ not defteri: Bebeğinizle ilgili önemli gelişmeleri ve ipuçlarını bu not defterine kaydederek ailenizle paylaşabilirsiniz.

2.  Öneri ve tavsiyeleri not alma: Bebeğiniz gelişirken birçok insandan bebeğinizi nasıl yetiştirmeniz gerektiğiyle ilgili birçok öneri ve öğüt alacaksınız. Önemli ve faydalı olduğunu düşündüğünüz öğütleri not olarak kaydedebilirsiniz.

3.  Ürün listesi oluşturma: Bebeğiniz için aradığınız ürünleri Evernote’a kaydedebilirsiniz. Bunu yaparken internette gördüğünüz blogların ve sitelerin URL adreslerini aktararak Evernote’dan yararlanabilirsiniz.

4.  Önemli anları ölümsüzleştirin: Bebeğinizle ilgili önemli anıları hamilelik ve sonrasında Evernote’a kaydedip sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Bebeğinizin ilk tekmesinden ilk adımını ve sonrasını Evernote’la ölümsüzleştirin.

5.  Doktor randevularınıza hazırlıklı gidin: Bebeğinizle ilgili doktorunuza sormak istediğiniz her şeyi Evernote’a kaydedip randevuya hazırlıklı gidebilirsiniz. Önemli ipuçlarını da kaydetmeyi unutmayın!

6.  Bebek odası için farklı fikirleri toplayın: Mağazalarda görüp beğendiğiniz mobilya ve diğer ürünlerin fotoğraflarını Web Clipper kullanarak DIY(kendin yap) projeleri ve mobilya çözümleri ile ilgili bilgi edinin.  Aldığınız notları aynı etiket altında toplayarak istediklerinizi seçip istemediklerinizi eleyebilir, böylece kafanızda belli bir plan yapabilirsiniz.

7.  Önemli belgeleri kaydedin: Hamileliğiniz boyunca bulundurmanız gereken bütün önemli belgeleri Evernote’a kaydedip acil durumlarda aramak zorunda kalmayın.

8.  Size destek olanlara teşekkür etmeyi unutmayın: Hamileliğiniz boyunca ve sonrasında size destek olan, bebek hediyeleri ve kartları getiren kişileri ihmal etmeyin. Bebeğin gelişi sizi meşgul edeceğinden Evernote önemli kişileri unutmamanıza yardımcı olur.

9.  Hastane çantası hazırlama: Hastane çantasına dahil etmeniz gereken her şeyi listeleyin ve satın aldıklarınızı işaretleyin.  Hastaneye yetişmeye çalışırken Evernote’a bakmanız yeterli olacaktır.

10. Sıkça baktığınız bilgilere kolayca ulaşın: Sıkça göz attığınız bilgileri Evernote’a kaydedin ve ihtiyacınız olduğunda anahtar kelime aramasıyla kolayca bulun.

11.  Yeme alışkanlığınızı takip edin: iPhone, Android veya iPad’inize Evernote Food indirerek hamileliğiniz sırasında beslenme alışkanlığınızı takip edip doğru gıdaları seçmeye dikkat edebilirsiniz.

12.  Kendinizi doğum anına hazırlayın: Hastane kayıt bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi ve sigorta bilgilerinizi Evernote e-postanızı kullanarak kaydedebilir ve büyük gün geldiğinde gerekli belgelerle uğraşmaktan kurtulabilirsiniz.

Submit a Comment