Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Teletıp Robotları Bu Kez Çocukları Sevindirdi

Teletıp Robotları Bu Kez Çocukları Sevindirdi
Buğrahan Ceylan

Günümüzde gelişen teknoloji sağlık alanında teletıp imkanlarının da artmasını sağlamıştır. Sağlık uzmanlarının hastalarını ne kadar uzakta olurlarsa olsunlar kontrol edebilmelerine olanak sağlayan bu sistemler, özellikle sürekli gözetimde olması gereken hastalar için kullanılmaktadır. Tek Doz Dijital’de teletıp olanakları ve kullanım alanları ile ilgili detayları buradan bulabilirsiniz, fakat bu yazımızda belki de sağlık alanında henüz hiç denenmemiş bir kullanımını paylaşmak istedik. Washington D.C.’de bulunan Children’s National Medical Center‘da tedavi gören çocuklar için teletıp robotları doktor yerine bu kez Noel Baba kılığına girdi.

Santa

 

Cisco Teknoloji’nin sağladığı katkılar ile, evinden uzakta bulunan ve Noel sevincini yaşayamayan çocuklar sevindiriliyor. “Sanal” Noel Baba, farklı hastanelerde çocuk hastaları ziyaret ediyor ve teletıp imkanlarını beklenilenden farklı bir şekilde kullanmış oluyor.

Children’s Hospital kardiyolojisti Craig Sable: “Biz hastanemizdeki imkanları kullanarak aynı zamanda burada bulunan çocuklarımızı özel hissettirmek ve onlara bayram sevincini yaşatmak istedik. İşin güzel tarafı ise, Noel Baba’nın kendisi dahi gelip bütün odaları tek tek dolaşsaydı, bizim ulaşabileceğimizin yarısı kadar çocuğa ulaşabilirdi.” Dedi

Submit a Comment