Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Johns Hopkins Medicine, Gençlere İnternet Üzerinden Sağlık Bilgileri Vermeye Başladı

Johns Hopkins Medicine, Gençlere İnternet Üzerinden Sağlık Bilgileri Vermeye Başladı
Kubilay Han Uluerim

Johns Hopkins Medicine’in gençlik sağlık programında çalışan yetkililer, yaptıkları son açıklamada Y2CONNECT adlı bir web sitesinin hizmete sunulduğunu duyurdular. Bu site, Baltimore’da yaşayan gençleri klinik ve toplum temelli sağlık programlarıyla buluşturuyor.

Halkın kullanımına ücretsiz olarak sunulan site, bilgisayarlardan veya mobil uygulamasından İngilizce ve İspanyolca dil desteğiyle erişilebiliyor.

Gençler, ebeveynler ve gençlere hizmet veren profesyoneller bu siteyi kullanarak 250 yerel organizasyondan HIV testi, iş hazırlığı ve akıl sağlığı hizmetleri gibi 50 konuda bilgi toplayabiliyor. Kullanıcılar kaynak araması yaparken posta kodu ve adrese göre filtreleme yapabiliyorlar.

“2001 yılında Baltimore’a taşındığımdan beri bu şehirdeki gençlerin kapsamlı bir kaynak rehberine ihtiyaç duyduğunu fark ettim. Bu nedenle bu rehberi kendim oluşturmaya karar verdim. Gençlerin yaşamlarının her anında, basit kabiliyetlerden sağlık ihtiyaçlarına kadar her konuda onlara yardım etmeyi amaç edindik.”

-Johns Hopkins University’den Prof. Arik Marcell

Kullanıcı dostu uygulama, kişilerin bulduğu bilgileri puanlamasına da izin veriyor. Bu sayede en faydalı bilgilerin ön plana çıkması kolaylaşıyor. Y2CONNECT girişimi, geçtiğimiz yıl başlayan ve halkın gençlik programlarıyla etkileşime geçmesini sağlayan Healthy Baltimore 2020 projesinin bir parçası olarak yürütülüyor.

 

Kaynak:

Submit a Comment