Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Dijital Stetoskobunuz ile Kendi Ailenizin Doktoru Olun

Dijital Stetoskobunuz ile Kendi Ailenizin Doktoru Olun
Kubilay Han Uluerim

Doktor muayenelerinde kullanılan en basit ekipmanların bile değişmeye başladığı şu günlerde dijitalleşmemek mümkün değil. Bu konuda teknolojiler geliştiren ve basit muayene işlemlerinin evden yapılmasını hedefleyen İsrail merkezli tıbbi cihaz firması TytoCare, geliştirdiği dijital stetoskop için FDA’den 510(k) iznini almayı başardı.

Geliştirilen bu cihaz, kullanıcıların akıllı telefonuyla senkronize oluyor ve kulak, boğaz, deri, kalp, akciğer ve vücut sıcaklığı gibi birçok farklı konuda hayati veriler toplayabiliyor. Elde edilen bu veriler, bulut tabanlı bir tele-tıp platformuna yüklenebiliyor ve videolu görüşmeler sırasında doktorlarla paylaşılabiliyor.

stetoskop-tytocare

“Bu cihaz, tamamıyla evde muayene yapmayı mümkün kılacak ürünlerimizin sonuncusudur. Uzun vadede aile hekimi ziyaretlerini aratmayacak fonksiyonlar getireceğiz.”

-TytoCare CEO’su Dedi Gilad

Dedi Gilad ve Ofer Tzadik tarafından 2012 yılında kurulan TytoCare, dijital stetoskop dışında TytoHome ve TytoPro adlı 2 teknoloji daha geliştiriyor. TytoHome hastaların bir tele-tıp platformu üzerinden videolu doktor ziyareti yapmalarına izin veriyor, TytoPro ise doktorlara veri takibi, uzman danışmanlığı ve ikinci tanı gibi konularda yardımcı oluyor.

 

Kaynak:

Submit a Comment