Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Kalp Ritimlerinizi Yüzerken de Takip Edin

Kalp Ritimlerinizi Yüzerken de Takip Edin
Kubilay Han Uluerim

Kitle fonlama ile oluşturulan projelerin sayısı günden güne çoğalırken, kickstarter ve indiegogo gibi ortamlarda taşınabilir sağlık cihazları giderek daha çok yer ediniyor.

Geliştirilme aşamasında olan son ürünlerden biri de Swimmerix. Fitness takip cihazları bir süredir ortalıkta olsa da hâlâ tam olarak çözülmemiş temel bir soruna sahipler. Ölçülen ve toplanan verinin doğruluğu. Swimmerix hem akıllı saatlerden hem de fitness takip cihazlarından temel aldığı pek çok ortak özelliği birleştirerek, olabildiğince ufak bir tasarım ile su geçirmezliği de kolaylaştırıyor. Su altında sürekli bağlantı sağlamanın zor olduğunu söyleyen geliştiriciler, güvenilebilir teknolojiler üretmek için bütün hataları ortadan kaldırmaya çalıştırdıklarını belirtti.

agaga

Swimmerix basit bir yüzme antrenmanını istikrarlı bir çalışmaya çevirmek için her türlü özelliğe sahip. Kalp atışlarınızı, attığınız kulaç sayısını, tur sürenizi, kaç tur yaptığınızı ve yaktığınız kaloriyi hesaplamak için kolunuza taktığınız bir bileklik, duvara takılan bir alıcı ve mobil bir uygulama yeterli. Düşük güçte kablosuz sinyaller ile iletişim kuran bileklik ve duvara astığınız alıcı sayesinde sürekli olarak performans artışınızı ve sağlık durumunuzu kayıt altında tutabiliyorsunuz. Projenin Ekim 2016 gibi bitmesi bekleniyor.

Submit a Comment